Indie – świat kolorów, zapachów i różnorodności kulturowej

9 dni
05-04-2024
Plan podróży
Cena $2695

Cena zawiera

 • koszt przelotów międzynarodowych
 • noclegi w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych
 • przejazd pociągiem Auguskranti Rajdhani Express do Parku Narodowego Ranthambhore
 • śniadania i obiadokolacje
 • transfery z/na lotnisko
 • przejazd prywatnym klimatyzowanym pojazdem na całej trasie wycieczki
 • 1 riksza w Delhi
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • opiekę wykwalifikowanych przewodników lokalnych
 • zwiedzanie Starego Delhi.
 • wstęp do Fortu Amber
 • Zwiedzanie Fortu Agra

Cena nie zawiera

 • wydatków natury osobistej
 • wyżywienia innego niż wymienione w programie
 • odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego
 • ubezpieczenia turystycznego
 • zwyczajowych napiwków (ok. $100)
 • kosztu wizy ($30)

Indie to propozycja dla wytrawnych podróżników, którzy potrafią docenić niespotykaną nigdzie indziej mieszankę kolorów i zapachów oraz różnorodność kulturową. Barwne sari, ręcznie tkane dywany, wymyślne tatuaże henną i kolorowa mieszanka przypraw ale też musicale Bollywood, majestatyczny cud nowego świata – Taj Majal, gwarne Delhi i święta rzeka Ganges. Wszechobecna mnogość kultur, wierzeń, świątyń, pałaców i przykładów świetnej architektury przytłacza, ale też zaskakuje. Indie mozna pokochać lub znienawidzieć. Jak będzie z nami?


Plan podróży

1.dzień

Indie

PRZELOT DO DELHI

Spotkanie grupy z przewodnikiem/pilotem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do stolicy Indii – Delhi. To tutaj bije prawdziwe serce Indii. Jest to turystyczne centrum tego potężnego kraju i “brama do Indii”.

 

 

2.dzień

Indie

DELHI

Po przylocie do Delhi przejedziemy do hotelu na nocleg. Delhi to ogromna metropolia, stąd sama droga do hotelu będzie dobrą okazją na poznanie podziału tego miasta na Stare i Nowe Delhi. Nowe Delhi pełni funkcję reprezentacyjną, mieszcząc siedzibę najważniejszych urzędów, placówek dyplomatycznych i przedsiębiorstw, podczas gdy Stare Delhi jest miejscem pełnym zabytków, świątyń, meczetów i bazarów, na których sprzedawcy oferują swoje towary. Nasz przejazd do hotelu będzie okazją, żeby poznać Indie “na szybko”.

Indie

3.dzień

Indie

DELHI

Po śniadaniu zwiedzimy Stare Delhi, gdzie będziemy mogli podpatrzeć tradycyjny styl życia mieszkańców. Zobaczymy Czerwony Fort z wysokimi minaretami, zbudowany z czerwonego piaskowca, który łączy Stare i Nowe Delhi.

Na przeciwko fortu znajduje się czarno-biała, cebulasta kopuła i minarety Jama Masjid, największego i najbardziej eleganckiego meczetu w Indiach. Imponująca budowla, która powstawała przez 6 lat pracą rąk 6 tysięcy budowniczych, może pomieścić 25 tysięcy wiernych.

Następnie odwiedzimy Chandi Chowk, tętniącą życiem dzielnicę handlową z targowiskami pełnymi przypraw, suszonych owoców, srebrnej biżuterii i wyrazistych sari. Na jej wąskich uliczkach znajdują się maleńkie sklepiki sprzedające olejki eteryczne, artykuły papiernicze i tradycyjne indyjskie słodycze.

Czeka nas jeszcze nietypowa przejażdżka – tradycyjną rikszą, po której udamy się w podróż do Jaipur, gdzie zostaniemy na nocleg.

Indie
Red Fort
4.dzień

Indie

JAIPUR

Po śniadaniu pojedziemy do Fortu Amber, położonego na szczycie wzgórza i strzegącego miasta. Jest on znany z rozległego kompleksu pałacowego, zbudowanego z bladożółtego i różowego piaskowca oraz białego marmuru. Obejmuje pałac, świątynie i kilka ozdobnych bram i jest symbolem wielkości i bogactwa.

Po południu wycieczka po mieście Jaipur. Zatrzymamy się tutaj przy Hawa Mahal (Pałacu Wiatru). To wspaniały, historyczny pałac zbudowany z czerwonego i różowego piaskowca. Ten pięciokondygnacyjny budynek jest najwyższym budynkiem na świecie, wzniesionym bez fundamentów.

Udamy się też do Obserwatorium Jai Singha zbudowanego w XVII wieku przez założyciela Jaipur. To najbardziej wyszukany i kompletny jego projekt

Na koniec zobaczymy Muzeum Miejskie, zawierające wspaniałe obrazy Radzputów i Mongołów, rzadkie rękopisy i zbrojownię.

Nocleg w hotelu w Jaipur.

Indie
Hawa Mahal
5.dzień

Indie

RANTHAMBHORE

Rano ruszymy w podróż do Ranthambhore. Po przyjeździe i zameldowaniu w hotelu będziemy mieć chwile na odświeżenie, a następnie wybierzemy się na wieczorne safari po dżungli, aby zobaczyć Królewskiego Tygrysa Bengalskiego w jego naturalnym środowisku.

Park Narodowy Ranthambore to rozległy rezerwat dzikiej przyrody w północnych Indiach. Jest to dawny królewski teren łowiecki, będący domem tygrysów, lampartów i krokodyli błotnych. Do jego zabytków zalicza się imponujący fort z X wieku na szczycie wzgórza, świątynię oraz jezioro znane z obfitości lilii wodnych

Nocleg w hotelu w Ranthambhore.

Indie
Ranthambhore
6.dzień

Indie

FATEHPUR SIKRI

Kolejny dzień pełen przygody. Rozpoczniemy go od porannego safari w dżungli i bezkrawaych łowów fotograficznych z nadzieją, by wytropić tygrysa. Safari potrwa około 3 godzin. Po powrocie do hotelu zjemy śniadanie.

Po wymeldowaniu się pojedziemy w stronę Agry, miasta miłości. Po drodze odwiedzimy Fatehpur Sikri. To niewielkie, opuszczone miasto to zespół architektoniczny dawnej stolicy Wielkich Mogołów, który znajduje się na liście UNESCO od lat 80-tych.

Zbudowane i używane było przez imperium Mughali tylko przez 30 lat. Potem zostało opuszczone z powodu suszy i braku wody w okolicy. Stoi ono nienaruszone tak jak je zostawiono wieki temu, a jedynymi jego „mieszkańcami” sa turyści.

Nocleg spędzimy w Agra.

Indie
Ranthambhore
7.dzień

Indie

TAJ MAJAL

Wczesnym rankiem złożymy wizytę w Taj Mahal. Za powstaniem tej najsłynniejszej budowli Indii stoi historia miłosna. Poznamy ją na miejscu. Mauzoleum Taj Mahal na całym świecie uznawany jest za najwspanialsze dzieło architektury indyjnskiej. W indiach uznane jest za świętość narodową i narodowe dzieło sztuki.

Powrót do hotelu na śniadanie.

Po południu wybierzemy się na zwiedzanie fortu Agra, opowiadającego historię cesarskiego miasta Mogołów. Ta potężna forteca z czerwonego piaskowca obejmuje mury o długości 2,5 km, wiele bajkowych pałaców oraz piękne meczety. Najbardziej imponującą częścią fortu jest Dewan-e-Am, gdzie cesarz zasiadał na tronie oraz Dewan-e-Khas oraz przyjmował zagranicznych dygnitarzy.

Nocleg w hotelu w Agrze.

Indie
Taj Majal
8.dzień

Indie

DELHI

Nasza wycieczka zatacza koło, i tak jak naszą przygodę z Indiami rozpoczynaliśmy od starej części Delhi, tak dzisiaj, na jej zakończenie poznamy Nowe Delhi.

Po śniadaniu czeka nas całodniowa wycieczka po nowej części Delhi. Przejedziemy koło Pałacu Prezydenckiego, Rashtarapati Bhavan oraz budynku sekretariatu. Następnie główną aleją Rajpath przejedziemy do łuku upamiętniającego I Wojnę Światową.

Zobaczymy Bramę Indii, budynek Sądu Najwyższego i Stary Fort. Odwiedzimy ponadto grobowiec Humayun oraz ruiny meczetu Quwat-ul-Eslam (Światło Islamu) z minaretemQutub o wysokości 72 metrów.

Będziemy mieć też okazję zobaczyć najciekawszy zabytek Dheli – nieskorodowany żelazny filar, który pochodzi z IV wieku n.e. Później czeka nas wizyta w Grand Banglasahib Gurudwara.

Przed przejazdem na lotnisko skorzystamy jeszcze z okazji aby zrobić ostatnie zakupy oryginalnych pamiątek. Odprawa paszportowo-bagażowa i wylot do Indii.

Indie
 Rashtrapati Bhavan
9.dzień

Indie

WYLOT Z DELHI

Podobały Wam się Indie? Po wylądowaniu i odebraniu bagaży powrócimy do naszych domów bogatsi o nowe doświadczenia podróżnicze.

 

Indie 2024: swiat kolorow

Zobacz również Barwy Kolumbii

Więcej ofert znajdziesz tutaj.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).