4 dni

Missouri i Arkansas – w sercu gór Ozark

$895
05-26-2023
Plan podróży
 • Gateway Arch – słynny łuk w St. Louis
 • katedra św. Ludwika w St Louis ze złotymi mozaikami
 • narodowe muzeum i akwarium dzikiej przyrody
 • Butterfly Palace – rezerwat przyrody z motylami
 • Branson – rozrywkowe miasteczko w St Louis
 • park przyrodniczy Dogwood Canyon Nature Park
 • Thorncrown Chapel – kaplica w Arkansas
 • Christ of the Ozarks – pomnik Chrystusa w Arkansas
 • Lost Canyon and Nature Trail – wycieczka dnem kanionu
 • Top of the Rock – panorama na jezioro Table Rock
 • kaplica Chapel of the Ozarks
 • zwiedzanie jaskiń Merramec Caverns

Jaskinie

Kaniony

Kultura i historia

Rozrywka

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Ruszamy na podbój Missouri. Chicago (wyjazd sprzed biura Rek Travel) opuścimy we wczesnych godzinach porannych. Przed nami droga do St Louis, gdzie urządzimy sobie dłuższy postój. Po drodze krótki postój na przedpołudniową kawę. W St. Louis obejrzymy słynny łuk, Gateway Arch – ikonę miasta, z której rozciąga się piękna panorama na rzekę Mississippi i śródmieście St. Louis. Poznamy ciekawe fakty związane z tym wysokim na 192 m pomnikiem oraz zwiedzimy mieszczącę się w środku muzeum, poświęcone słynnej wyprawie Lewisa i Clarka na podbój Dzikiego Zachodu. Dla chętnych wjazd na łuk.

Odwiedzimy też katedrę św Ludwika z olśniewającymi złotymi mozaikami, które wyścielają ściany i sklepienie bazyliki oraz jeśli czas pozwoli, światowe Muzeum Szachów z największą na świecie figurą szachową.

Po południu przejazd na nocleg do Springfield.

2.dzień

Po śniadaniu czeka nas prawdziwa przygoda. Odwiedzimy niesamowite miejsce – Wonders of Wildlife National Museum and Aquarium (narodowe muzeum i akwarium poświęcone cudom dzikiej przyrody) i będzie to podróż po świecie przyrody, który otoczy nas nieprawdopodobnymi widokami, dźwiękami i zapachami najbardziej ekstremalnych siedlisk dzikiej przyrody na naszej planecie. Odwiedzimy ogromne akwarium o pojemności 1,5 miliona galonów, prezentujące 35 000 żywych ryb, ssaków, gadów i ptaków oraz zobaczymy galerie dzikiej przyrody, stając oko w oko z największą kolekcją rekordowych zwierząt łownych, jakie kiedykolwiek zgromadzono. Dzięki efektom specjalnym doświadczymy chłodu Arktyki i gorącego słońca afrykańskiej sawanny.

Po tej ekscytującej przygodzie udamy się w kierunku miasta Branson. Odwiedzimy Butterfly Forest & Rainforest Adventure – rezerwat przyrody z motylami i ptakami, który oprócz okazji do okrzyków zachwytu zafunduje nam też lekcję na temat lasów deszczowych. Przed nami spacer wśród żywych tropikalnych motyli, sprowadzonych z egzotycznych lasów deszczowych na całym świecie, fruwających tuż przed naszymi oczami. Zobaczymy Labirynt Lustrzany Szmaragdowego Lasu oraz Living Rainforest Science Center.

Po zakwaterowaniu w hotelu czas wolny na elsplorację miasta, na którego głównej ulicy znajdziemy aż 50 słynnych teatrów, w których niegdyś goślili wykonawcy (w większości) muzyki country. Przy głównej ulicy, 76-th Country Boulevard, znajduje się m. in. Titanic Museum, Hollywood Wax Museum z figurami hollywoodzkich aktorów, akwarium, którego wejścia strzeże ośmiornica i The Branson Wheel – diabelski młyn z Navy Pier. Nocleg w Branson.

3.dzień

Ten dzień przybliży nam atrakcje przyrodnicze Missouri. Po śniadaniu przejedziemy do Dogwood Canyon Nature Park – parku przyrody, który obejmuje 10 tysięcy akrów dziewiczego krajobrazu górskiego Ozark. Jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce dla miłośników przyrody i poszukiwaczy przygód. Park oferuje kilometry krystalicznie czystych strumieni pełnych pstrągów, kaskadowe wodospady oraz ręcznie budowane mosty, z których każdy jest inny. Wybierzemy się na przejażdżkę na dno kanionu, z widokiem na wysokie urwiska i liczne wodospady. Odwiedzimy młyn z malowniczym wodospadem i zatrzymamy się w popularnych punktach widokowych, m.in. Kaplicy Ślubnej „Hope”, stylizowanej na rok 1800 czy jeziorku Glory Hole, wypełnionym szmaragdową wodą, w którym żyją jedne z największych pstrągów. Będziemy mieli okazję je karmić.

Po przygodzie z Dogwood Canyon czas na zmianę klimatu. Opuszczamy Missouri i „na krótką chwilę” udajemy się do Arkansas, by zobaczyć przepiękną kaplicę. Thorncrown Chapel, bo o niej mowa, to drewniana kaplica, która ma 425 okien i ponad 6000 metrów kwadratowych szkła. Nazwana została jedną z najlepszych religijnych przestrzeni współczesności i to już wystarczający powód byśmy to leśne sanktuarium odwiedzili i my.

Następnie powrócimy do krainy Ozark by odkryć jeszcze jedną atrakcję – Top of the Rock Lost Canyon and Nature Trail. Wybierzemy się wózkiem golfowym (meleksem) w niezapomnianą 2,5-milową podróż. Wycieczka poprowadzi nas pięknym szlakiem stworzonym w celu podkreślenia piękna gór Ozark. Podczas przejażdżki zobaczymy zadaszone mosty Amiszów, ukryte jaskinie, oszałamiające formacje skalne, wodospady i piękną panoramę na jezioro Table Rock.

Na deser piękna miejscówka i kaplica Chapel of the Ozarks z niesamowitą panoramą na położone poniżej jezioro.

4.dzień

Czas pożegnać krainę Ozark. Opuszczamy rozrywkowe miasto Branson i kierujemy się w drogę powrotnę do jakże odmiennego Chicago. Po śniadaniu ruszymy w stronę St. Louis. Po drodze zatrzymamy się aby zwiedzić jaskinie Merramec.

Po śniadaniu udamy się do Meramec Caverns i wybierzemy się na wycieczkę z przewodnikiem na zwiedzanie grot, które – jeśli wierzyć legendzie – były tłem akcji w słynnych przygodach Tomka Sawyera i Hucka Finna. Niektóre z jaskiń mają swoje nazwy, jest sala o nazwie „Jungle”, gdzie prawie przedzieramy się jak w gąszczu przez wapienne formacje i „Wine Room”, gdzie nacieki mają kształt winogron, a wysoki na 6 stóp onyksowy stół jest jedną z dwóch tego typu formacji na świecie.

Po zwiedzaniu ponownie zatrzymamy się na postój w St Louis, gdzie zostaniemy na obiad i odwiedzimy słynny, historyczny hotel. Później udamy się już w drogę do Chicago, do którego planujemy dotrzeć w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Trasa wybranej wycieczki


Cena zawiera

 • trzy (3) noclegi w hotelu wysokiej klasy turystycznej
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • dwa (2) śniadania
 • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • wyżywienia nie ujętego w świadczeniach
 • kosztu biletów wstępu

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).