Zima w Parku Stanowym Starved Rock

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $125

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia
  • wędrówki po parkowych szlakach
  • zimowa sceneria do zdjęć
  • wizyta w Starved Rock Lodge
  • pokazy psich zaprzęgów

Kaniony

Kultura i historia

Rozrywka

Trekking/hiking


Wycieczkę rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych a następnie przejazdem do Parku Stanowego Starved Rock. Mimo, że historia związana z nazwą parku ma niezbyt optymistyczny wydźwięk, park jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Illinois.

Park Stanowy Starved Rock to znane miejsce letnich wycieczek. Usytuowany na szczycie klifów z widokiem na rzekę Illinois, jest od dawna celem jednodniowych wypadów dla mieszkańców Chicago i okolic. Jest to również doskonałe miejsce na zimowe spacery. Głównymi atrakcjami parku są liczne kaniony i urwiska nad rzeką. Parkowe formacje skalne zbudowane są głównie z piaskowca, a strumienie, płynąc w kierunku rzeki Illinois, przez lata utworzyły głębokie kaniony. Wiele z tych potoków jest zasilanych źródłami, a woda zimą tworzy ogromne lodowe wodospady na ścianach kanionów.

Park prezentuje się niezwykle malowniczo o każdej porze roku. Wzdłuż licznych szlaków rozmieszczone są punkty widokowe z panoramą na rzekę Illinois i zaporę. Wybierzemy się na wybrane szlaki w zależności od ich dostępności (podyktowanej warunkami atmosferycznymi).

Zima to również dobry czas na wypatrywanie orłów. Dobrym miejscem do ich zobaczenia jest szczyt o nazwie Starved Rock. Wędrówki po parku stanowym Starved Rock dostarczają wspaniałych wrażeń i zapewniają niepowtarzalną scenerię do zdjęć.

Po zimowym spacerze ogrzejemy się w zabytkowej chacie o rustykalnym wnętrzu, Starved Rock Lodge, którą wybudowano w latach trzydziestych XX wieku. Kiedy ją budowano, właściciele byli świadomi, że okolica będzie  kiedyś zimowym celem wycieczek, dlatego, myśląc przyszłościowo, na środku głównej sali wybudowali ogromny kominek.

Obejrzymy też zaprzęgi psów rasy Husky Syberyjski. Husky Syberyjski to niezykle piękny pies, ktory z wyglądu przypomina wilka. Jest przyjacielski ale bardzo żywiołowy i ma niespożyte pokłady energii. Ma bardzo ciekawy rodowód i bardzo kocha zimę. Jak my : ) Przyjrzymy się pokazom psich zaprzęgów i przywitamy się z pieskami, które są głównymi bohaterami tego wydarzenia. Będzie również można zrobić sobie z nimi pamiątkową fotkę.

Powrót do Chicago w godzinach popołudniowych.

 


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).