1 dni

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Ziemi

$125
04-22-2023
Plan podróży
  • Garfield Park Conservatory
  • Lincoln Park Zoo
  • Field Museum

Plan podróży

1.dzień

22 kwietnia to ważna data dla wszystkich, którym nie jest obojętny los naszej planety. Miliony ludzi na całym świecie obchodzą wówczas Dzień Ziemi, niezależnie od narodowości, wyznania, wieku czy koloru skóry.

Dzień Ziemi to najważniejsze i najbardziej znane, międzynarodowe święto ekologiczne. Najczęściej poświęcane jest akcjom ekologicznym oraz zakazom i nakazom, które mają uchronić naszą planetę przed zalewem śmieci. My zachęcamy Was do celebrowania Dnia Ziemi w inny sposób. Wybierzcie się z nami na wycieczkę po fascynującym świecie flory i fauny. Zapraszamy do wyjścia z domu i spędzenia tego dnia obcując z przyrodą, mając tym samym nadzieję, że skłoni to nas wszystkich do refleksji nad tym, jak jest ona ważna, potrzebna i piękna.

Na początek wybierzemy się do Garfield Park Conservatory, którego misją jest zmiana życia dzięki sile natury. Miejsce to uchodzi za największą w świecie oranżerię pod jednym dachem, w której znajduje się ponad 5 tys. roślin z całego świata. Zagłębimy się w świat roślin i odwiedzimy m. in. palmiarnię z ponad 70 wdzięcznymi palmami i Dom Paproci z bujnymi paprociami i wewnętrzną laguną z kolorowymi rybami. Zaglądniemy też do Desert House, który posiada jedną z najbardziej zróżnicowanych kolekcji kaktusów i sukulentów w regionie. Niektóre z nich ledwo się mieszczą pod dachem!

Następnie skierujemy się do Lincoln Park Zoo, które jest domem dla prawie 200 unikalnych gatunków z całego świata — od krytycznie zagrożonych nosorożców czarnych wschodnich po uważane za wymarłe legwany jamajskie. Każdego dnia eksperci z ogrodów zoologicznych – lekarze weterynarii, hodowcy, dietetycy i naukowcy współpracują, aby zapewnić zwierzętom w Lincoln Park Zoo optymalną opiekę.

Nasza wycieczkę zakończymy w downtown wizytą w Field Museum. To jedno z najciekawszych w świecie muzeów przyrodniczych. Zlokalizowane na kultowym brzegu jeziora Michigan w Chicago Field Museum otworzyło swój obecny budynek dla publiczności w 1921 roku, ale jego historia zaczęła się wiele lat wcześniej. Od otwarcia Muzeum w 1894 roku jego kolekcja rozrosła się do prawie 40 milionów artefaktów i okazów. Field Museum bada obiekty ze swoich kolekcji, a także dokumentuje nieznane wcześniej gatunki, chroni ekosystemy lokalnie i na całym świecie, oraz kształci początkujących naukowców – wszystko po to, aby nasza planeta prosperowała przez pokolenia przyjść. Przyjrzymy się wystawie o historii życia na Ziemi, kulturze Chin i Tybetu oraz eksponatom o światowej renomie, wśród których znajdują się mumie egipskie, ludożercze lwy z Tsavo, kolekcja minerałów i meteorytów oraz Sue, największy i najbardziej kompletny Tyrannosaurus rex, jaki kiedykolwiek odkryto.

Na zakończenie wycieczki spacer w stronę planetarium, sprzed którego rozciąga się najpiękniejsza panorama na chicagowskie downtown.

Powrót planowany jest we wczesnych godzinach wieczornych

 

 

 

 

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Trasa wybranej wycieczki


Cena zawiera

  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu: Field Museum of Natural History
  • wyżywienia

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).