Nieznane Illinois II: historia, kultura, przyroda

Nieznane Illinois II: historia, kultura, przyroda.

Odkryj z nami uroki Illinois podczas jednodniowej wycieczki pełnej historii, kultury i przyrody. W planie wycieczki m. in.

Coś dla ciała, coś dla ducha – zapraszamy na wyjątkowe spotkanie towarzyskie w niedzielne popołudnie, gdzie połączymy przyjemność dla ciała z rozkoszą dla ducha!

W ramach naszego wydarzenia “Coś dla ciała, coś dla ducha” zapraszamy do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia. Co nas czeka?

🎥 Pokaz polskiej komedii – Obejrzymy zabawną polską produkcję z utalentowaną obsadą (sprawdź opis poniżej), która rozbawi nas do łez i pozwoli oderwać się od codzienności. Będzie to doskonała okazja do wspólnego śmiechu i rozluźnienia się.

📚 Atmosfera biblioteczna – Ciepła i przytulna atmosfera biblioteki stworzy idealne warunki do relaksu i delektowania się filmowym widowiskiem.

🍽️ Wyjście do restauracji lub na kawę – Po seansie filmowym, dla chętnych przewidujemy wyjście do restauracji lub na popołudniową kawę. To doskonała okazja, aby kontynuować rozmowy, dzielić się wrażeniami z filmu i cieszyć się miłym towarzystwem.

Nie przegapcie tej wspaniałej okazji na odprężenie, rozrywkę i integrację z innymi klubowiczami! Zapraszamy do spędzenia niedzielnego popołudnia w naszym towarzystwie, gdzie dbamy o Twoje ciało i ducha jednocześnie. 🌺🎬🍹

UWAGA! Organizatorem projekcji filmu jest Biblioteka Publiczna w Niles. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą biblioteki – sprawdź tutaj.

Grand Rapids – ogród botaniczny, park rzeźb i wystawa motyli tropikalnych to jedna z wielu atrakcji stanu Michigan. Sam stan jest pełen cudów przyrody, uroczych miasteczek, malowniczych plaż i wielu różnych ciekawych miejsc związanych z historią, kulturą i przyrodą, my natomiast na celownik obraliśmy właśnie miasto Grand Rapids, w którym odwiedzimy Frederik Meijer Gardens & Sculpture Park. Łączy on w sobie trzy funkcje, jest to bowiem ogród botaniczny o powierzchni 158 akrów (64 ha), muzeum sztuki i park rzeźb na świeżym powietrzu. Tymczasową jego atrakcją jest wystawa motyli tropikalnych ponad 60 gatunków z całego świata, którym poświęcimy swoją uwagę. Przyjrzymy się też przykładom nowoczesnej i współczesnej rzeźby, których na terenie parku jest ponad 50, odwiedzimy ogród japoński z kolekcja drzewek bonzai i pospacerujemy wzdłuż przyrodniczych ścieżek.

 

Teksas i Nowy Meksyk – te stany odkryją przed nami tajemnice podczas wycieczki na Dziki Zachód.

Gotowi na niezapomnianą przygodę po sercu Ameryki Południowo-Zachodniej? Dołącz do naszej ekscytującej wycieczki, która zabierze Cię w podróż przez fascynujące krajobrazy, kulturę i historię Teksasu i Nowego Meksyku. Co Was czeka?

🌵 Phoenix – Miasto Kontrastów: tutaj nowoczesność spotyka się z tradycją, a kultura zachodu miesza się z dynamiką życia miejskiego.

🌵 Cudowny Świat Kaktusów: odwiedzimy Narodowy Pomnik Kaktusów Organowych i Park Narodowy Kaktusów Saguaro, gdzie tysiące kaktusów tworzą niepowtarzalne krajobrazy pustynne.

🌵 Biała Kraina White Sands: Odwiedzimy Park Narodowy White Sands (Białych Piasków), gdzie miękkie, białe wydmy zapraszają do odprężających spacerów.

🌵 Podziemne Tajemnice: Zejdziemy pod ziemię do Parku Narodowego Carlsbad Caverns, gdzie odkryjemy fascynujący świat jaskiń, stalaktytów i stalagmitów.

🌵 Roswell – Spotkanie z kosmitami: Wejdziemy do świata tajemnic Roswell i poznamy historie związane z wizytami przybyszy z kosmosu.

🌵 Kolory i Kultura: Odwiedzimy miasteczka Ajo, Santa Fe i Albuquerque, gdzie bogata historia i kolonialna architektura przyciągają wzrok i inspirują wyobraźnię.

🌵 Święte Miejsce Navajo: Shiprock – święte miejsce Indian Navajo, które wprowadzi nas w serce ich kultury i tradycji.

🌵 Canyon de Chelly: Zobaczymy niesamowite domy zawieszone na klifach i poczujemy ducha starożytnych indiańskich osadników.

🌵 Magiczne Formacje Skał: Przejdziemy się szlakiem kanionów i wąwozów Kasha-Katuwe Tent Rocks, gdzie magiczne formacje skalne zaskakują niezwykłą urodą.

🌵 Petrified Forest i Sunset Volcano: Zwiedzimy Park Narodowy Petrified Forest, gdzie skamieniałe drewno stworzyło unikalny krajobraz i będziemy podziwiać widok krateru wulkanicznego Sunset Volcano.

🌵 Sedona i Kaplica Świętego Krzyża: Podróż zakończymy w magicznej Sedonie, gdzie Kaplica Świętego Krzyża stoi jako symbol ducha i piękna tego regionu.

Nie czekaj dłużej! Dołącz do naszej wycieczki i zanurz się w niezwykłym dziedzictwie i urodzie Teksasu i Nowego Meksyku!

 

UWAGA! Wycieczka jest organizowana we współpracy z Rek Travel USA

Festiwal Tulipanów w Michigan to największy, chociaż nie jedyny, festiwal tulipanów w Stanach Zjednoczonych i jedno z największych świąt tego stanu. Co roku przyciąga on rzesze miłośników tych pięknych kwiatów, dobrej zabawy, muzyki i festiwalowej atmosfery.

Zapraszamy na niezapomnianą wycieczkę, podczas której odkryjemy świat tulipanów w pełnej krasie. Poznamy różne ich gatunki i dowiemy się skąd pochodzą tulipany. Odwiedzimy zachwycające pole kolorowych tulipanów rozciągające się pod horyzont,  doświadczymy niezwykłej atmosfery festiwalu i odkryjemy doskonałe miejsca do stworzenia niesamowitych zdjęć, które będziemy wspominać przez całe życie.

Dołącz do naszej wyprawy i zanurz się w tulipanowym świecie kolorów i zapachów.

Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia w rankingu najciekawszysh miejsc wschodniego wybrzeża Jeziora Michigan zajmują pierwsze miejsce. Sleeping Bear Dunes National Lakeshore to dzika natura, malownicze krajobrazy, piesze szlaki oferujące niepowtarzalne doznania i wspomniane wydmy, które z racji niebagatelnej wysokości zapewniają niesamowite, panoramiczne widoki na Jezioro Michigan.

Wyrusz z nami na niezapomnianą przygodę, podczas której:

 

Memorial Day weekend to świetna okazja na krótka wycieczkę do sąsiednich stanów. Zapraszamy na trzydniową wycieczkę do Iowa, Minnesoty i Wisconsin – trzech sąsiadujących ze sobą stanów, z których każdy ma wiele do zaoferowania. Program obejmuje zwiedzanie głównych atrakcji turystycznych trzech miast, będących stolicami wspomnianych trzech stanów.

W planie wycieczki:

Des Moines  –  zwiedzanie stanowego kapitolu Iowa i jednej z najpiękniejszych bibliotek w USA, Western Gateway Park , spacer po Riverwalk z panorama na rzekę Des Moines, w trakcie przejazdu największy truckstop w USA

Twin Cities: Minneapolis/St.Paul (Minnesota) – Third Avenue Bridge i wodospady św Antoniego, spacer po nabrzeżu Mississippi, the Mall of America – jedno z największych centr handlowych USA oraz Ogród Rzeźb – jeden z największych w kraju

Madison – stolica Wisconsin – zwiedzanie stanowego kapitolu, spacer po tętniącej życiem State Street, ogrody botaniczne ze Złotym Pawilonem – prezentem z Tajlandii dla Uniwersytetu Wisconsin

Festiwal Tulipanów w Iowa czyli Holandia w pigułce to niezapomniana wycieczka do malowniczego miasteczka w stanie Iowa, gdzie każdego roku celebrowane jest święto tulipanów. To wyjątkowe wydarzenie pełne kolorów, muzyki i radości przyciąga miłośników pięknych kwiatów, chociaż jest to również okazja do zanurzenia się w holenderkiej kulturze i dziedzictwie historycznym. Oto co Was czeka jeśli wybierzecie się z nami:

Chicago w Zielonym Świetle czyli obchody Dnia św. Patryka to przewodni temat naszej marcowej wycieczki.

Dzień Świętego Patryka, obchodzony 17 marca, jest świętem upamiętniającym patrona Irlandii. Chicago, podobnie jak wiele innych miejsc na świecie, obchodzi Dzień Świętego Patryka z powodu silnych związków z irlandzką społecznością. Co łączy Chicago ze Szmaragdową Wyspą?

Chicago ma znaczną liczbę mieszkańców o korzeniach irlandzkich. Święto to jest zatem okazją dla społeczności irlandzkiej, ale i dla pozostałych mieszkańców, do świętowania irlandzkiej kultury i dziedzictwa.

Jednym z głównych wydarzeń związanych z obchodami tego święta jest coroczna parada. To kolorowe widowisko przyciąga tłumy, a jej uczestnicy prezentują się w zielonych strojach, nawiązując do tradycji związanej z Dniem św. Patryka. Zielone barwy są tradycyjnie związane z tym największym irlandzkim świętem. Ludzie noszą zielone ubrania, ozdabiają miejsca publiczne zielonymi dekoracjami, co tworzy radosny i festiwalowy nastrój.

Obchody Dnia św. Patryka w Chicago to nie tylko parada, ale także liczne imprezy kulturalne, koncerty, festiwale i zabawy. Ludzie biorą udział w tych wydarzeniach, aby celebrować wspólnie irlandzką tradycję. Na celebrację tego święta wybieramy się zatem i my, pora więc zawczasu zadbać o zieloną garderobę.

Przystrojeni w tradycyjne barwy Irlandii zobaczymy niesamowity spektakl barwienia rzeki Chicago na zielony kolor. Obejrzymy paradę św Patryka i spróbujemy jak smakuje zielone piwo. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

UWAGA!

Lodowe jaskinie na Grand Island w Michigan to prawdziwy klejnot wybrzeża Jeziora Superior (Jeziora Górnego). Zapraszamy zatem na zimową wycieczkę na północ stanu Michigan, nad wybrzeże Jeziora Superior.

Wybierzemy się na wyspę Grand Island, która jest rajem dla miłośników przyrody. Zimą przyciąga ona błyszczącymi kryształami i kolumnami lodu oraz zwisającymi niczym firany soplami, które chronią wejścia do skalnych nisz. Tworzy to wręcz  surrealistyczny krajobraz, który można podziwiać tylko wtedy, gdy w przyrodzie zapanują idealne warunki do utworzenia lodowych arcydzieł.

Odwiedzimy również miasta Marquette i Munising, które pozwolą nam docenić zimową scenerię klifowego wybrzeża Jeziora Górnego.

Na zakończenie zimowej wyprawy czeka nas tradycyjny kulig saniami z pieczoną na ognisku kiełbasą. Któż nie lubi takich klimatów?

 

UWAGA!