Podróż w czasie: rejs po majestatycznej Mississippi i wizyta w Wiosce Pionierów

“Podróż w czasie: rejs po majestatycznej Mississippi i wizyta w Wiosce Pionierów” to nasza propozycja na długi weekend we wrześniu (Labor Day Weekend). Dwa wycieczkowe dni wypełnimy niezapomnianymi przygodami i niezwykłymi doświadczeniami.

Coś dla ciała, coś dla ducha – czyli jak pachnie bez
Zapraszamy na kolejne, wyjątkowe spotkanie w majowe, niedzielne popołudnie, gdzie połączymy przyjemność dla ciała z rozkoszą dla ducha!

To nasze drugie spotkanie z cyklu “Coś dla ciała, coś dla ducha”. Tym razem zapraszamy do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia w temacie jednych z najpiękniejszych wiosennych kwiatów – bzów. Co nas czeka? Obejrzymy festiwalową paradę, która maszeruje ulicami miasta w ramach festiwalu odbywającego się już od lat 30-tych minionego wieku. Odwiedzimy też park z krzewami bzów, klombami tulipanów i innych wiosennych kwiatów. Po tym, jak nacieszymy zmysły pięknymi zapachami, wybierzemy się na obiad by nakarmić też ciało i podzielić się wrażeniami.

 

Nieznane Illinois II: historia, kultura, przyroda.

Odkryj z nami uroki Illinois podczas jednodniowej wycieczki pełnej historii, kultury i przyrody. W planie wycieczki m. in.

Klubowy piknik na powitanie lata to świetna okazaja do spotkania towarzyskiego, oderwania się od codziennych obowiązków i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Będzie grillowane jedzenie, aromatyczna kiełbasa, soczyste burgery i zimne napoje, a wszystko to w atmosferze relaksu, muzyki i zabawy w przyjemnym miejscu nad jeziorkiem. Klubowy piknik to również możliwość nawiązania nowych znajomości wewnątrz Klubu, umocnienia zawartych już wcześniej klubowych relacji i zwiększenia integracji.

 

 

 

 

 

Coś dla ciała, coś dla ducha – zapraszamy na wyjątkowe spotkanie towarzyskie w niedzielne popołudnie, gdzie połączymy przyjemność dla ciała z rozkoszą dla ducha!

W ramach naszego wydarzenia “Coś dla ciała, coś dla ducha” zapraszamy do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia. Co nas czeka?

🎥 Pokaz polskiej komedii – Obejrzymy zabawną polską produkcję z utalentowaną obsadą (sprawdź opis poniżej), która rozbawi nas do łez i pozwoli oderwać się od codzienności. Będzie to doskonała okazja do wspólnego śmiechu i rozluźnienia się.

📚 Atmosfera biblioteczna – Ciepła i przytulna atmosfera biblioteki stworzy idealne warunki do relaksu i delektowania się filmowym widowiskiem.

🍽️ Wyjście do restauracji lub na kawę – Po seansie filmowym, dla chętnych przewidujemy wyjście do restauracji lub na popołudniową kawę. To doskonała okazja, aby kontynuować rozmowy, dzielić się wrażeniami z filmu i cieszyć się miłym towarzystwem.

Nie przegapcie tej wspaniałej okazji na odprężenie, rozrywkę i integrację z innymi klubowiczami! Zapraszamy do spędzenia niedzielnego popołudnia w naszym towarzystwie, gdzie dbamy o Twoje ciało i ducha jednocześnie. 🌺🎬🍹

UWAGA! Organizatorem projekcji filmu jest Biblioteka Publiczna w Niles. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą biblioteki – sprawdź tutaj.

Teksas i Nowy Meksyk – te stany odkryją przed nami tajemnice podczas wycieczki na Dziki Zachód.

Gotowi na niezapomnianą przygodę po sercu Ameryki Południowo-Zachodniej? Dołącz do naszej ekscytującej wycieczki, która zabierze Cię w podróż przez fascynujące krajobrazy, kulturę i historię Teksasu i Nowego Meksyku. Co Was czeka?

🌵 Phoenix – Miasto Kontrastów: tutaj nowoczesność spotyka się z tradycją, a kultura zachodu miesza się z dynamiką życia miejskiego.

🌵 Cudowny Świat Kaktusów: odwiedzimy Narodowy Pomnik Kaktusów Organowych i Park Narodowy Kaktusów Saguaro, gdzie tysiące kaktusów tworzą niepowtarzalne krajobrazy pustynne.

🌵 Biała Kraina White Sands: Odwiedzimy Park Narodowy White Sands (Białych Piasków), gdzie miękkie, białe wydmy zapraszają do odprężających spacerów.

🌵 Podziemne Tajemnice: Zejdziemy pod ziemię do Parku Narodowego Carlsbad Caverns, gdzie odkryjemy fascynujący świat jaskiń, stalaktytów i stalagmitów.

🌵 Roswell – Spotkanie z kosmitami: Wejdziemy do świata tajemnic Roswell i poznamy historie związane z wizytami przybyszy z kosmosu.

🌵 Kolory i Kultura: Odwiedzimy miasteczka Ajo, Santa Fe i Albuquerque, gdzie bogata historia i kolonialna architektura przyciągają wzrok i inspirują wyobraźnię.

🌵 Święte Miejsce Navajo: Shiprock – święte miejsce Indian Navajo, które wprowadzi nas w serce ich kultury i tradycji.

🌵 Canyon de Chelly: Zobaczymy niesamowite domy zawieszone na klifach i poczujemy ducha starożytnych indiańskich osadników.

🌵 Magiczne Formacje Skał: Przejdziemy się szlakiem kanionów i wąwozów Kasha-Katuwe Tent Rocks, gdzie magiczne formacje skalne zaskakują niezwykłą urodą.

🌵 Petrified Forest i Sunset Volcano: Zwiedzimy Park Narodowy Petrified Forest, gdzie skamieniałe drewno stworzyło unikalny krajobraz i będziemy podziwiać widok krateru wulkanicznego Sunset Volcano.

🌵 Sedona i Kaplica Świętego Krzyża: Podróż zakończymy w magicznej Sedonie, gdzie Kaplica Świętego Krzyża stoi jako symbol ducha i piękna tego regionu.

Nie czekaj dłużej! Dołącz do naszej wycieczki i zanurz się w niezwykłym dziedzictwie i urodzie Teksasu i Nowego Meksyku!

 

UWAGA! Wycieczka jest organizowana we współpracy z Rek Travel USA

Festiwal Tulipanów w Michigan to największy, chociaż nie jedyny, festiwal tulipanów w Stanach Zjednoczonych i jedno z największych świąt tego stanu. Co roku przyciąga on rzesze miłośników tych pięknych kwiatów, dobrej zabawy, muzyki i festiwalowej atmosfery.

Zapraszamy na niezapomnianą wycieczkę, podczas której odkryjemy świat tulipanów w pełnej krasie. Poznamy różne ich gatunki i dowiemy się skąd pochodzą tulipany. Odwiedzimy zachwycające pole kolorowych tulipanów rozciągające się pod horyzont,  doświadczymy niezwykłej atmosfery festiwalu i odkryjemy doskonałe miejsca do stworzenia niesamowitych zdjęć, które będziemy wspominać przez całe życie.

Dołącz do naszej wyprawy i zanurz się w tulipanowym świecie kolorów i zapachów.

Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia w rankingu najciekawszysh miejsc wschodniego wybrzeża Jeziora Michigan zajmują pierwsze miejsce. Sleeping Bear Dunes National Lakeshore to dzika natura, malownicze krajobrazy, piesze szlaki oferujące niepowtarzalne doznania i wspomniane wydmy, które z racji niebagatelnej wysokości zapewniają niesamowite, panoramiczne widoki na Jezioro Michigan.

Wyrusz z nami na niezapomnianą przygodę, podczas której:

 

Memorial Day weekend to świetna okazja na krótka wycieczkę do sąsiednich stanów. Zapraszamy na trzydniową wycieczkę do Iowa, Minnesoty i Wisconsin – trzech sąsiadujących ze sobą stanów, z których każdy ma wiele do zaoferowania. Program obejmuje zwiedzanie głównych atrakcji turystycznych trzech miast, będących stolicami wspomnianych trzech stanów.

W planie wycieczki:

Des Moines  –  zwiedzanie stanowego kapitolu Iowa i jednej z najpiękniejszych bibliotek w USA, Western Gateway Park , spacer po Riverwalk z panorama na rzekę Des Moines, w trakcie przejazdu największy truckstop w USA

Twin Cities: Minneapolis/St.Paul (Minnesota) – Third Avenue Bridge i wodospady św Antoniego, spacer po nabrzeżu Mississippi, the Mall of America – jedno z największych centr handlowych USA oraz Ogród Rzeźb – jeden z największych w kraju

Madison – stolica Wisconsin – zwiedzanie stanowego kapitolu, spacer po tętniącej życiem State Street, ogrody botaniczne ze Złotym Pawilonem – prezentem z Tajlandii dla Uniwersytetu Wisconsin

Dołącz do naszej twórczej grupy i odkryj z nami świat rękodzieła podczas niezwykłych warsztatów artystycznych. Razem będziemy tworzyć wyjątkowe dekoracje wielkanocne – piękne stroiki na stół z użyciem różnorodnych materiałów jak naturalne plastry drewna czy wydmuszki, które dodadzą stroikom autentycznego uroku.

Masz już stroik? Mamy dla Ciebie alternatywę. Wykonamy przepiękne, kolorowe palmy wielkanocne z własnoręcznie wykonanych kwiatów. Poznamy też tradycję wielkanocnych palm i dowiemy się, co symbolizują.

Nie przegap okazji, aby spędzić czas w przyjaznym towarzystwie rozwijając przy tym swoją pasję do rękodzieła i tworząc niepowtarzalne ozdoby wielkanocne, jakich nie znajdziesz nigdzie indziej.