Chicago – w rocznicę wybuchu Wielkiego Pożaru

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $125

Cena zawiera

 • Przejazd minibusem na całej trasie
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia
 • Biletów wstępu: wejście do Chicago Architecture Center, wjazd na John Hancock Center, wstęp do Chicago History Museum, wjazd na Willis Tower ($100)

Kultura i historia


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO
w rocznicę Wielkiego Pożaru
– od bagien do drapaczy chmur –

Wycieczkę rozpoczniemy wyjazdem sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinnach porannych.

Na początek przejedziemy do Chicago History Museum. Obejrzymy tam wystawę poświęconą Wielkiemu Pożarowi, który strawił Chicago ponad 150 lat temu. Wystawa „Miasto w Ogniu: Chicago 1871” poprowadzi nas przez kluczowe wydarzenia i warunki przed, w trakcie i po pożarze. Zawiera ponad 100 artefaktów z kolekcji Chicago History Museum oraz osobiste historie ocalałych z pożaru.

Następnie przejedziemy do downtown, w którym zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w jednym z najwyższych budynków w Chicago – John Hancock Center. Wieżowiec w centrum Chicago ma 100 pięter i 344 metry wysokości. Wyjedziemy na taras widokowy by zachwycić się widokiem na Chicago i Jezioro Michigan. Dla chętnych dodatkowa atrakcja – panoramiczne szklane okno. Wystarczy chwycić się zamontowanych po bokach każdej z szyb poręczy i czekać…..Gdy okno zacznie sie przechylac do przodu – emocje gwarantowane!!!

Stamtąd czeka nas spacer, podczas którego przyglądniemy się bliżej zabudowie Chicago. DO PRZEJŚCIA MAMY DYSTANS OKOŁO 3 MIL (4,5 KM) WIĘC PROSIMY WZIĄĆ TO POD UWAGĘ PRZY ZAPISIE NA WYCIECZKĘ (NIE PRZEWIDUJEMY NA TYM ODCINKU TRASY TRANSPORTU). Podczas spaceru zobaczymy:

 • Tribune Tower
  Wysoka na 36 pięter neogotycka wieża ma unikalne cechy architektoniczne. Do jej budowy każdy stan USA wniósł cegłę lub fragment skały. Większośc z tych „cegiełek” jest na wyciągnięcie ręki, więc będziemy mogli ich dotknąć.
 • The Wrigley Building
  Brama do Magnificent Mile i najwcześniejszy ze słynnej grupy wieżowców. Do dzisiaj jest jednym z najbardziej znanych zabytków Chicago i do dzisiaj dumnie góruje nad Michigan Avenue.
 • Trump International Hotel & Tower
  Czwarty co do wysokości budynek w Stanach Zjednoczonych, Trump International Hotel & Tower® Chicago był inspiracją dla Burdż Khalifa w Dubaju i szybko stał się jednym z najlepszych luksusowych hoteli w Chicago.
 • Marina City Goldberg
  Okrągłe, bliźniacze wieże, nowatorskie pod względem nie tylko projektu ale i konstrukcji. Na 40 piętrach znajduje się 900 apartamentów (20 pieter zajmuje parking). Kiedy centrum Chicago straciło zainteresowanie na rzecz przedmieść, atrakcyjny kompleks Marina City przekonał ludzi do życia w centrum miasta.
 • Chicago Architecture Center
  W sercu miasta, gdzie Michigan Avenue spotyka się z rzeką Chicago, obejrzymy ekspozycję modeli kultowych drapaczy chmur oraz największą makietę miasta, z ponad 4250 miniaturowymi budynkami, i kinowym tłem animującym kluczowe momenty w historii Chicago, w tym Wielki Pożar z 1871 roku.
 •  Riverwalk
  Promenada wzdłuż rzeki Chicago ma długość 1,25 mili i umożliwia mieszkańcom i turystom malownicze spacery z widokiem na górujące nad rzeką wieżowce. Skrywa kameralne zatoczki, kawiarnie, winiarnie i bary. To stamtąd wypływają liczne statki wycieczkowe. Zaplanujemy tam krótki odpoczynek i czas na posiłek.
 •  Marshall Field and Company Building
  Olbrzymi dom towarowy z przełomu wieków, który swoją powierzchnią zajmował cały blok w chicagowskiej „Loop”. W czasach swojej świetności utożsamiał luksus dzięki szklanemu sufitowi zaprojektowanemu przez Tiffany’ego, eleganckiej restauracji i pierwszym ruchomym schodom. Zajrzymy do środka.
 • Art Institute of Chicago
  Istniejący od 1879 roku chicagowski Instytut Sztuki uzyskał tytuł najlepszego muzeum na świecie, wyprzedzając paryski Louvre i nowojorski Metropolitan Museum of Art. To jedno z najstarszych i największych muzeów sztuki na świecie.
 • Historic Route 66 Begin Sign
  Znak symbolizujący miejsce, w którym niegdyś rozpoczynała się legendarna droga Route 66, zwana Matką wszystkich dróg. Tam zakończymy nasz spacer, ale nie zwiedzanie.

Na zakończenie wycieczki wjedziemy na taras widokowy najwyższego wieżowca w chicagowskiej metropolii. Willis Tower wznosi się na wysokość 442 m i oferuje niezapomniany widok – panoramę 360 stopni. Przekonamy się o tym na własne oczy wjeżdzając na 103 piętro tarasu widokowego, na którym kilka lat temu dobudowano przeszklone balkony wystające na 4 stopy. To atrakcja dla odważnych, ale widoki do pozazdroszczenia. Widok Chicago noca z pewnością zapadnie nam na długo w pamięci.

Przewidywany powrót pod biuro Rek Travel w godzinach wieczornych

 

UWAGA! Limitowana liczba miejsc – 12
Kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).