Kuba 2025

8 dni
03-10-2025
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1695

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w casas particulares (kwatery prywatne oferujące zakwaterowanie ze śniadaniem)
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • śniadania i obiadokolacje
 • prywatny transport
 • koncert muzyki Buena Vista Social Club
 • przejażdżkę kabrioletami w Hawanie
 • bilet wstępu do fabryki cygar w Hawanie
 • wizytę w Ogrodzie Orchidei Soroa
 • wycieczkę konną w Vinales połączoną z wizytą na plantacji tytoniu
 • godzinną lekcję salsy

Cena nie zawiera

 • kosztu międzynarodowych biletów lotniczych
 • wyżywienia poza wymienionym w programie
 • zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej
 • ubezpieczenia turystycznego.
 • opłat wizowych

Kuba – kraj kontrastów i pasji, który kusi zmysły, inspiruje dusze i zostawia niezapomniane wspomnienia na zawsze. Zanurzymy się w jego fascynującą kulturę i historię oraz odkryjemy magiczne miejsca tego karaibskiego klejnotu. Co nas czeka?

 • Przyrodnicze cuda – ogród botaniczny w Soroa (UNESCO), Zatoka Świń, ferma krokodyli, Park Narodowy El Nicho i kąpiel pod wodospadem, Morze Karaibskie i relaks na plaży
 • Bogata historia i kultura – Hawana, Stare Miasto, przejazd amerykańskimi kabrioletami, wizyta na plantacji tytoniu, Trinidad i kolonialne miasteczko Cienfuegos
 • Słynna kubańska muzyka i taniec – koncert Buena Vista Social Club, muzyka na żywo grana w lokalnych klubach, lekcja salsy
 • Wyśmienita kuchnia i przyjaźni ludzie – zakwaterowanie w casa particulares, które daje możliwość integracji i poznania prawdziwej Kuby

Plan podróży

1.dzień

Lot do Hawany

Odprawa paszportowo-bagażowa i lot do Hawany. Po przylocie spotkanie z przewodnikiem oraz  przejazd na Stare Miasto na obiadokolację. Następnie panoramiczny przejazd przez “Hawanę nocą” Zakwaterowanie w casas particulares i nocleg.

 

2.dzień

Hawana

Po śniadaniu zwiedzanie Hawany. Na początek motoryzacyjna przygoda, czyli przejazd amerykańskimi kabrioletami przez stolicę. Początek wycieczki stanowi Plac Rewolucji, na którym długie przemówienia wygłaszał Fidel Castro. Następnie zwiedzanie Starego Miasta.

Oprócz głównych placów Hawany, będzie okazja odwiedzić bary, w których drinki pijał Ernest Hemingway. W trakcie zwiedzania przerwa na obiad.

Po zwiedzaniu czas na chwilę odpoczynku,a wieczorem koncert na znanej na całym świecie Buena Vista Social Club.

3.dzień

Soroa - Vinales

Po śniadaniu przejazd za zachód Kuby – do kolebki najlepszego na świecie tytoniu, czyli prowincji Pinar del Rio. Po drodze przystanek w ogrodzie botanicznym w Soroa (UNESCO).

Po przyjeździe do Vinales zakwaterowanie w casas particulares, a następnie wycieczka konna przez Dolinę Vinales (UNESCO). Na plantacji tytoniu obserwacja uprawy tytoniu oraz produkcji skręcanych kubańskich cygar.

Obiadokolacja o zachodzie słońca z pięknym widokiem. Wieczorem wyjście na miasto, by posłuchać muzyki na żywo.

 

4.dzień

Cayo Jutias

Po śniadaniu przejazd na jedną z plaż na Kubie – Cayo Jutias. Czas na relaks. Dla aktywnych okazja do uprawiania sportów wodnych.

Po powrocie do Vinales obiadokolacja w centrum miasteczka.

5.dzień

Zatoka Świń (Playa Larga, Playa Giron)

Po śniadaniu przejazd przez południowe wybrzeże Kuby. Zatoka Świń to nie tylko miejsce historyczne, ale również ważny punkt przyrodniczy na mapie Kuby.

Następnie zwiedzanie fermy krokodyli. Jeśli czas pozwoli wizyta w Muzeum Inwazji na Zatokę Świń.

Wieczór przy ognisku na plaży.

 

6.dzień

Cienfuegos, El Nicho, Trinidad

Po śniadaniu zwiedzanie Cienfuegos – kolonialnego miasteczka urządzonego na wzór Paryża. Na uwagę zwraca szczególnie dzielnica willowa Punta Gorda, którą Amerykanie zostawili uciekając przed kubańską rewolucją.

Kolejna atrakcja to Park Narodowy El Nicho z wodospadem o tej samej nazwie. Dla chętnych kąpiel.

Następnie przejazd do Trinidadu. Wizyta w warsztacie ceramicznym. Zakwaterowanie w casas particulares. Wieczorem możliwość posłuchania muzyki na żywo oraz zatańczenia salsy z Kubańczykami.

 

 

7.dzień

Trinidad

Po śniadaniu spacer brukowanymi uliczkami Trinidadu. Dla chętnych wejście na wieżę, by podziwiać czerwone dachy miasta i widok na Morze Karaibskie oraz pasmo górskie Escambray.

Po zwiedzaniu czas na wyzwanie – lekcję salsy! Po południu czas na samodzielne zwiedzanie fotogenicznego Trinidadu lub plażowanie na Playa Ancon.

 

8.dzień

Wylot z Hawany

Nasza kubańska przygoda dobiega końca. Transfer na lotnisko i odprawa paszportowo-bagażowa, po której czeka nas lot powrotny do Chicago.

 

Sprawdź tutaj pozostałą ofertę Golden Age Travel.

Kuba 2025

 

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).