Mississippi – królowa amerykańskich rzek

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $125

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia
  • Biletów wstępu

Rzeka Mississippi słusznie nazywana  jest Królową Amerykańskich Rzek. Ta druga co do długości rzeka Stanów Zjednoczonych zajmuje zaszczytne, bo czwarte, miejsce w światowym rankingu najdłuższych rzek świata. Przyjrzymy się jej z bliska na odcinku od miasteczka Dubuque do Parku Stanowego Mississippi Palisades. Odwiedzimy wspomniane miasto Dubuque, a w nim narodowe muzeum i akwarium rzeki Mississippi. Wjedziemy też jedną z najbardziej stromych kolejek na świecie na taras widokowy, z którego rozciąga się panorama miasta i rzeki i zatrzymamy się w różnych punktach widokowych. Na tej wycieczce, opisywana w powieściach Marka Twaina rzeka Mississippi odkryje przed nami część swoich tajemnic, dlatego jeśli kiedykolwiek marzyliście o przygodzie nad legendarną Mississippi, teraz jest ku temu okazja. Dołącz do naszej wycieczki!

W programie m. in.

  • rejs po rzece Mississippi – podniesiemy przysłowiowe żagle i damy się ponieśc nurtom legendarnej Mississippi
  • miasto Dubuque i wjazd kolejką wąskotorową na taras widokowy
  • park “Eagle Point” i Park Stanowy Mississippi Palisades z punktami widokowymi oferującymi panoramiczne widoki
  • narodowe muzeum i akwarium rzeki Mississippi – ocean wiedzy i fascynujący świat życia wodnego

Program realizowany jest we współpracy z Rek Travel USA.

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Dzień zaczynamy zbiórką i wyjazdem sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinnach porannych.

Kierując się na zachód docieramy do rzeki Mississippi, na której przebiega granica między stanami Illinois i Iowa. Przekraczamy rzekę i wjeżdżamy do miasta Dubuque.

Tam, na początek, udamy się w rejs po rzece Mississippi, o której jeszcze wspomnimy, bo stanowi centralny punkt programu naszej wyprawy. Podczas rejsu dotrzemy na południowe obrzeża miasta, gdzie zobaczymy stojący nad urwiskiem pomnik Juliena Dubuque’a, jednego z pierwszych Europejczyków przybyłych na te tereny i tego, od imienia którego nazwano miasto Dubuque.

Po powrocie na ląd udamy się do położonego nad urwiskiem parku Eagle Point. Wysoko położone punkty widokowe oferują panoramę na rzekę, śluzę i zaporę nr 11. To, w odróżnieniu od widoków ze statku wycieczkowego, pozwoli nam inaczej spojrzeć na królowę amerykańskich rzek.

Następnie udamy się do Muzeum i Akwarium Rzeki Missisipi. Po części akwarium, po części muzeum, a po części centrum nauki, Narodowe Muzeum i Akwarium Rzeki Missisipi jest ono domem dla ponad 100 gatunków zwierząt i tysięcy historycznych artefaktów.

Obejrzymy też nową wystawę Rivers to the Sea, prezentującą 100 nowych gatunków i 12 nowych akwarióów, która ma na celu pokazanie, jak wszyscy jesteśmy połączeni z naszymi oceanami i jaki wpływ mają ludzie na odległe środowiska oceaniczne. Wystawa Rivers to the Sea prezentuje gatunki z tak odległych obszarów jak Zatoka Meksykańska czy Wyspy Marshalla.

Kolejnym punktem programu będzie wjazd na punkt widokowy wąskotorową kolejką, która uważana jest za najkrótszą i najbardziej stromą linię kolejową na świecie. Kolejka ma niecałe 100 m długości i wjeżdża pod kątem 41 stopni. Na szczycie znajduje się taras widokowy, z którego rozciąga się piękna panorama na śródmieście Dubuque, i skąd przy dobrej widoczności roztacza się piękny widok na stany Ilowa, Illinois i Wisconsin.

Kierując się na południe, przejedziemy wzdłuż biegu rzeki do miejsca, gdzie historyczny most spina oba brzegi. Już od strony naszego stanu, Illinois, planujemy ostatni przystanek w parku stanowym Mississippi Palisades – tam panorama na rozlane wody Mississippi.

Do Chicago wrócimy późnym wieczorem.

Kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

 

Zapraszamy również na inne wycieczki jednodniowe:

Odkrywamy Wisconsin: Dom na Skale i Jaskinia Cave of the Mounds

Nieznane Zakątki Illinois

 

Pełną oferte Klubu Golden Age Travel znajdziecie tutaj.

 

Mississippi – Królowa Amerykańskich Rzek

 

Mississippi - Królowa Amerykańskich Rzek

 

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).