Missouri i Arkansas 2024 – w sercu gór Ozark

4 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $795

Cena zawiera

  • trzy (3) noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • śniadania, jeśli są wliczone w dobę hotelową
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu (cena do potwierdzenia w biurze)
  • wyżywienia nie wymienionego w świadczeniach

Missouri i Arkansas to południowe stany pełne urokliwych miejsc. Te najciekawsze znajdą się na mapie naszej czterodniowej wycieczki.

St Louis to jedno z njabardziej charakterystycznych miast w Stanach Zjednoczonych. Odkryjemy w nim Gateway Arch – Bramę na Zachód i symbol miasta ze spektakularną panoramą na rzekę Mississippi.

W rozrywkowym mieście Branson odkryjemy Butterfly Palace, w którym będziemy karmić nektarem kolorowe motyle.

Przeżyjemy niezwykłą podróż do świata dzikiej przyrody w Narodowym Muzeum i Akwarium Wonders of Nature. Zobaczymy fascynujące ekspozycje ukazujące bogactwo i różnorodność życia morskiego i dzikiej przyrody.

W Dogwood Canyon otoczą nas malownicze krajobrazy, wodospady i górskie strumienie. To doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku, pieszych i rowerowych wędrówek oraz do obserwacji przyrody.

Odwiedzimy przepiękną kaplicę Thorncrown Chapel, ukrytą w gęstych lasach Ozark. To znane ze swojej spektakularnej architektury i spokoju miejsce pozwala na chwilę zadumy i refleksji.

Zanurzymy się w fascynujący świat podziemnych formacji skalnych w Merramec Caverns. Spacerując korytarzami zdobionymi stalaktytami i stalagmitami, będziemy odkrywać tajemnice wnętrza ziemi.

UWAGA!

  • Program realizowany jest we współpracy z Rek Travel USA
  • Oferta Rek Travel USA (dla osób nie będących członkami Klubu Golden Age Travel) tutaj.

Jaskinie

Kaniony

Kultura i historia

Muzea

Rozrywka

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Ruszamy na podbój Missouri. Chicago (wyjazd sprzed biura Rek Travel) opuścimy we wczesnych godzinach porannych. Przed nami droga do St Louis, gdzie urządzimy sobie dłuższy postój. Po drodze krótki postój na przedpołudniową kawę.

W St. Louis obejrzymy słynny łuk, Gateway Arch – ikonę miasta, z której rozciąga się piękna panorama na rzekę Mississippi i śródmieście St. Louis. Poznamy ciekawe fakty związane z tym wysokim na 192 m pomnikiem oraz zwiedzimy mieszczącę się w środku muzeum, poświęcone słynnej wyprawie Lewisa i Clarka na podbój Dzikiego Zachodu.

Odwiedzimy też katedrę św Ludwika z olśniewającymi złotymi mozaikami, które zdobią ściany i sklepienie bazyliki.

Nocleg w Missouri.

Wycieczka do Missouri i Arkansas

2.dzień

Po śniadaniu czeka nas prawdziwa przygoda. Odwiedzimy niesamowite miejsce – Wonders of Wildlife National Museum and Aquarium (narodowe muzeum i akwarium poświęcone cudom dzikiej przyrody) i będzie to podróż po świecie przyrody, który otoczy nas nieprawdopodobnymi widokami, dźwiękami i zapachami najbardziej ekstremalnych siedlisk dzikiej przyrody na naszej planecie.

Zobaczymy ogromne akwarium o pojemności 1,5 miliona galonów, prezentujące 35 000 żywych ryb, ssaków, gadów i ptaków oraz  galerie dzikiej przyrody, stając oko w oko z największą kolekcją rekordowych zwierząt łownych, jakie kiedykolwiek zgromadzono. Dzięki efektom specjalnym doświadczymy chłodu Arktyki i gorącego słońca afrykańskiej sawanny.

Po tej ekscytującej przygodzie udamy się w kierunku miasta Branson.

Odwiedzimy Butterfly Forest & Rainforest Adventure – rezerwat przyrody z motylami i ptakami, który oprócz okazji do okrzyków zachwytu zafunduje nam też lekcję na temat lasów deszczowych. Przed nami spacer wśród żywych tropikalnych motyli, sprowadzonych z egzotycznych lasów deszczowych na całym świecie, fruwających tuż przed naszymi oczami. Zobaczymy Labirynt Lustrzany Szmaragdowego Lasu oraz Living Rainforest Science Center.

Po zakwaterowaniu w hotelu czas wolny na elsplorację miasta, na którego głównej ulicy znajdziemy aż 50 słynnych teatrów, w których niegdyś gościli wykonawcy (w większości) muzyki country.

Przy głównej ulicy, 76-th Country Boulevard, znajduje się m. in. Titanic Museum, Hollywood Wax Museum z figurami hollywoodzkich aktorów, akwarium, którego wejścia strzeże ośmiornica i The Branson Wheel – diabelski młyn z Navy Pier.

Nocleg w Branson.

Wycieczka do Missouri i Arkansas

3.dzień

Ten dzień przybliży nam atrakcje przyrodnicze Missouri.

Po śniadaniu przejedziemy do Dogwood Canyon Nature Park – parku przyrody, który obejmuje 10 tysięcy akrów dziewiczego krajobrazu górskiego Ozark. Jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce dla miłośników przyrody i poszukiwaczy przygód. Park oferuje kilometry krystalicznie czystych strumieni pełnych pstrągów, kaskadowe wodospady oraz ręcznie budowane mosty, z których każdy jest inny.

Zobaczymy dno kanionu, z widokiem na wysokie urwiska i liczne wodospady. Odwiedzimy młyn z malowniczym wodospadem i zatrzymamy się w popularnych punktach widokowych, m.in. Kaplicy Ślubnej „Hope”, stylizowanej na rok 1800.

Po przygodzie z Dogwood Canyon czas na zmianę klimatu. Opuszczamy Missouri i „na krótką chwilę” udajemy się do Arkansas, by zobaczyć przepiękną kaplicę. Thorncrown Chapel, bo o niej mowa, to drewniana kaplica, która ma 425 okien i ponad 6000 metrów kwadratowych szkła. Nazwana została jedną z najlepszych religijnych przestrzeni współczesności i to już wystarczający powód byśmy to leśne sanktuarium odwiedzili i my.

Na deser piękna miejscówka z niesamowitą panoramą na położone poniżej jezioro.

Nocleg w Branson.

Wycieczka do Missouri i Arkansas

4.dzień

Czas pożegnać krainę Ozark. Opuszczamy rozrywkowe miasto Branson i kierujemy się w drogę powrotnę do jakże odmiennego Chicago. Po śniadaniu ruszymy w stronę St. Louis. Po drodze zatrzymamy się aby zwiedzić jaskinie Merramec.

Po dotarciu do Meramec Caverns wybierzemy się na wycieczkę z przewodnikiem na zwiedzanie grot, które – jeśli wierzyć legendzie – były tłem akcji w słynnych przygodach Tomka Sawyera i Hucka Finna. Niektóre z jaskiń mają swoje nazwy, jest sala o nazwie „Jungle”, gdzie prawie przedzieramy się jak w gąszczu przez wapienne formacje i „Wine Room”, gdzie nacieki mają kształt winogron, a wysoki na 6 stóp onyksowy stół jest jedną z dwóch tego typu formacji na świecie.

Po zwiedzaniu ponownie zatrzymamy się na postój w St Louis, gdzie zostaniemy na obiad. Później udamy się już w drogę do Chicago, do którego planujemy dotrzeć w godzinach wieczornych.

 

Zobacz inne wycieczki w ofercie Golden Age Travel

Missouri i Arkansas – w sercu gór Ozark

Wycieczka do Missouri i Arkansas

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).