Diabelskie Jezioro w jesiennej szacie

10-12-2022
Kto z nami nie był, niech żałuje.
Wczoraj Klub Podróżnika Złotego Wieku GOLDEN AGE TRAVEL odkrywał uroki jesiennego Wisconsin. To kolejny wspólny wyjazd, który z przyjemnością zaliczamy do udanych.
Na początek wstąpiliśmy do stanowego kapitolu, wzorowanego na kapitolu w Washington DC. Czterdzieści sześć rodzajów kamienia, marmur sprowadzany z sześciu krajów i największa na świecie granitowa kopuła nie mogą nie zrobić wrażenia.
Odwiedziliśmy też ogród botaniczny, pogrążony już w jesiennych kolorach. Bezapelacyjnie jego największą atrakcją jest jednak Złoty Pawilon z Tajlandii, kryty 24-karatowym złotem i zbudowany bez użycia ani jednego gwoździa, więc jemu poświęciliśmy najwięcej uwagi.
Popołudnie należało do parku stanowego Devil’s Lake. Pogoda była wprost wymarzona a w promieniach słońca kolorowe liście na drzewach nabierały jeszcze bardziej intensywnej barwy. Wybraliśmy się na spacer wzdłuż jeziora wśród ogromnych, polodowcowych głazów i na szlak wiodący na punkt widokowy, z którego roztaczała się piękna panorama na położone poniżej jezioro.
Tradycyjną wizytę w restauracji zamieniliśmy na grill przy plaży. Grillowana kiełbasa, pieczony chleb i szarlotka smakowały jak nigdy, bo każdy miał już „wychodzone” kilkanaście tysięcy kroków, a wysiłek, jak wiemy, sprzyja apetytowi : ))
Zapraszamy na kolejne wspólne wycieczki!