Nasze pierwsze klubowe Święto Dziękczynienia

2022-11-27

Nasze pierwsze wspólne Święto Dziękczynienia spędziliśmy w St Louis, ale podczas dwudniowej wycieczki odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc.

W Casey, małym miasteczku słynącym z dużych rzeczy, z których aż 8 znalazło się w Księdze Rekordów Guinnessa, mieliśmy okazję wejść do wnętrza największej skrzynki pocztowej (która, NB, działa i można z niej wysłać listy).

Obejrzeliśmy przepiękny pokaz iluminacji w niemniej pięknych wnętrzach zabytkowego, XIX-wiecznego hotelu Union Station, w którym zjedliśmy świąteczną kolację. W tym dniu przypadała również rocznica śmierci Freddy’ego, wokalisty zespołu Queen, więc z tej okazji obejrzeliśmy niesamowity pokaz dźwięku i świateł zorganizowany w hołdzie dla artysty.

Wjechaliśmy na górę słynnego łuku Gateway Arch, górującego nad miastem, odwiedziliśmy bazylikę katedralną p.w. św. Ludwika z olśniewającymi, złotymi mozaikami i Muzeum Szachów z największą na świecie figurą szachową.

Wybraliśmy się też na spacer po historycznym (Route 66), milowym moście spinającym brzegi potężnej rzeki Mississippi, obejrzeliśmy bogatą i bardzo interesującą kolekcję w Muzeum Sztuki w St Louis oraz przejechaliśmy tradycyjną już Drogą Świateł, rozświetlającą kompleks Sanktuarium M.B. Śnieżnej.

Kolejne klubowe spotkania niebawem. Dołączcie do nas!