Springfield – z wizytą u Abrahama Lincolna

2023-04-20
To była prawdziwa lekcja historii.
W minioną niedzielę wybraliśmy się na wycieczkę do Springfield, by bliżej poznać stolicę naszego stanu. To miasto dwóch historii –  historii prezydentury znanego Prezydenta i historii legendarnej drogi – Route 66.
Odwiedziliśmy stanowy kapitol, który od ponad 130 lat służy jako miejsce zebrań rządu Illinois i jest budynkiem zabytkowym, oraz kilka miejsc związanych z postacią Abrahama Lincolna.
Zwiedziliśmy dom, w którym mieszkał popularny prezydent oraz Mauzoleum, w którym został pochowany wraz z rodziną. Odwiedziliśmy też świetne, interaktywne muzeum, przedstawiające życie Lincolna od lat dziecięcych, spędzonych w Kentucky, do przedwczesnej, tragicznej śmierci.
Niesamowite wrażenie zrobiły na nas prezentacje w nowoczesnym teatrze, wyposażonym w warstwowe, cyfrowe ekrany projekcyjne oraz efekty specjalne. Wspaniale uchwyciły one smutek, nadzieję i determinację w oczach Lincolna, który mimo kryzysu (nadchodzącej wojny domowej) i licznych tragedii rodzinnych osiągnął to, o czym wielu ludzi tylko marzyło.
Ciekawa biografia, interesujące miejsca, sporo wiedzy. To był udany wyjazd : )