Viva Las Vegas! – Miasto Grzechu, Dolina Śmierci i Wielki Kanion Rzeki Kolorado

06-11-2023

Viva Las Vegas! – tak śpiewał król rock’n’rolla , Elvis Presley, w filmie o tym samym tytule, który wszedł na ekrany w roku 1964. Dzisiaj, prawie 60 lat później, Miasto Grzechu nadal tętni życiem. Mogliśmy się o tym przekonać podczas wycieczki, z której wróciliśmy zaledwie kilka dni temu. Odwołując się do innego, bardziej współczesnego filmu moglibyśmy też skwitować wyjazd przywołując cytat: ” co się dzieje w Vegas, zostaje w Vegas”, ale uchylimy rąbka tajemnicy, i powiemy jak było. A było pięknie!

Podziwialiśmy zachód słońca nad Wielkim Kanionem Rzeki Kolorado i przeżywaliśmy wszystkie emocje z bohaterami filmu ” Rivers of Time”.
Opalaliśmy się podczas rejsu po Lake Mead, płynąc wśród barwnych skał Czarnego Kanionu.
Odkryliśmy niesamowite miejsca w niegościnnej z nazwy Dolinie Śmierci i przekonaliśmy się, że wbrew niej, w Dolinie istnieje życie.
Doceniliśmy cud inżynierii największej na świecie, na ówczesne czasy, Zapory Hoovera.
Zobaczyliśmy przepiękne wnętrza kasyn, które wieczorami ożywają dzięki milionom świateł i neonów.
Zwiedziliśmy Muzeum Route 66 i inne, równie ciekawe, miejsca związane z legendarną Matką Wszystkich Dróg.
Daliśmy się też zaskoczyć Dolinie Ognia tak, jak zaskoczyło nas słońce, które jakby na nasze życzenie wyszło zza chmur nad Seven Magic Mountains.

W Klubie Golden Age mamy czas na wszystko. Podróżujemy bez pośpiechu, chłonąc każde miejsce i ciesząc się każdą chwilą. Był więc czas na zdjęcia , loty helikopterem , przepyszne burgery u Gordona Ramseya i niesamowite show w wykonaniu Cirque de Soleil. I oczywiście na wizytę w kasynie ale o tym cicho sza : ))