Biblijna Arka Noego i Cincinnati – wycieczka do Kentucky i Ohio

06-24-2023

O biblijnej Arce Noego, historii opisanej w Księdze Rodzaju, ponad stumilionowym projekcie i o tym, co mówi o potopie Biblia, a co nauka, opowiadać można byłoby długo ale lepiej przyjechać i zobaczyć na własne oczy. Zatem przybyliśmy, zobaczyliśmy i skonfrontowaliśmy replikę biblijnej arki z naszym wyobrażeniem o niej.

Zwiedziliśmy też Cincinnati, miasto w Ohio, położone nad rzeką Ohio. Zobaczyliśmy kolorowy świat motyli w Krohn Conservatory, który skontrastowaliśmy z kolorowym światem neonów w ciekawym, bo nietypowym muzeum znaków i neonów (American Sign Museum).

Duży zachwyt wywołała wizyta w akwarium. Podwodny świat jest piękny i niezwykle kolorowy. Głaskaliśmy rekiny i zrobiliśmy mnóstwo zdjęć.

Odwiedziliśmy ponadto bazylikę katedralną w Covington, której zewnętrzna fasada nawiązuje do katedry Notre Dame w Paryżu a wnętrze do bazyliki Saint Denis. Piękny witraż jest największym na półkuli zachodniej, jeśli nie na świecie (debata trwa). Naszą uwagę przykuły te liczne relikwie. Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia.