Dom na Skale – atrakcja nietuzinkowa

08-29-2023

W miniony weekend odwiedziliśmy jedną z najbardziej popularnych atrakcji Wisconsin – House on the Rock. Słynny Dom na Skale to miejsce, wobec którego nie można pozostać obojętnym – jednych zachwyca, innych przeraża, ale zawsze i u wszystkich wywołuje jakies emocje. Swoją bogatą i nietypową kolekcją mógłby obdarzyć kilka muzeów. Trudno ogarnąć mnogość i unikatowość tego miejsca.

Podczas wycieczki poznaliśmy historię Alexa Jordana, który jako autor kolekcji chyba nigdy nie przewidywał, że błahe z początku hobby stanie się zaczątkiem jednej z największej atrakcji Wisconsin. Dom (który NB domu nie przypomina) jest pełen eksponatów wśród których uwagę zwraca fascynacja autora japońskim orientem, bogate kolekcje broni i królewskich insygniów oraz liczne i nietypowe kolekcje instrumentów. Nasza uwagę przyciągnęła dziewiętnastowieczna uliczka ze sklepikami i gazowymi latarniami, morski potwór walczący z gigantyczną ośmiornicą, samogrająca orkiestra oraz trzydziestopięciotonowa karuzela rozświetlona 20 tysiącami żarówek – a wszystko to znajduje się wewnątrz zwiedzanego obiektu!

Duże wrażenie wywarł też na nas obowiązkowy punkt programu zwiedzania – Infinity Room – pokój w formie długiego, oszklonego korytarza, rozpostartego nad koronami drzew.
Jak po każdej wycieczce – jesteśmy bogatsi o kolejne doznania i wrażenia.
.