Arka Noego i Cincinnati – “the Queen City”

2 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $445

Cena zawiera

 • jeden (1) nocleg w hotelu wysokiej klasy turystycznej
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • wyżywienia nie ujętego w świadczeniach
 • kosztu biletów wstępu
 • replika biblijnej Arki  – historia Noego i potopu
 • Mini Zoo – spacer i przejażdżka na wielbłądzie
 • miasto Cincinnati zwane “The Queen City”
 • American Sign Museum – amerykańskie muzeum znaków, szyldów i neonów
 • Newport Aquarium – podwodny świat egzotycznych ryb, płaszczek, pingwinów i …rekinów
 • katedra w Covington i największy na świecie witraż

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park rd., Chicago, IL 60634) planujemy w godzinach porannych. Kierując się na południe przejedziemy przez południowe tereny Illinois i stan Indiana oraz odwiedzimy kilka ciekawych miejsc w Kentucky i Ohio. Jakich?

Na początek dotrzemy do miasteczka Williamstown w stanie KY, którego dumą jest ogromna replika Arki Noego. Zbudowana została według opisów w Biblii – jest długa na 137 metrów, szeroka na 14 metrów i wysoka na 23 metrów. W jej wnętrzu znajdziemy ekspozycje prezentujące bilijną historię Noego i potopu, a wszystko to w olbrzymiej budowli, która powstawała przez 6 lat. Przyjrzymy się największemu chrześcijańskiemu osiągnięciu tej ery i inwestycji, która kosztowała ponad 100 milionów dolarów.

Po zwiedzeniu Arki zatrzymamy się w niezwykle bogatym w pamiątki sklepiku a po obiedzie (koszt własny) odwiedzimy przylegające do Arki mini zoo, gdzie wybierzemy się na spacer i zapoznamy się z naukami biblijnymi o królestwie zwierząt. Dla chętnych przejażdżka na wielbłądzie.

Późnym popołudniem udamy się do Cincinnati. To miasto, które jest malowniczo położone nad rzeką Ohio, w stanie o tej samej nazwie. Znane pod przydomkiem „The Queen City” lub „The Athens of the West” (Ateny Zachodu) odkryje przed nami swe uroki w dniu następnym.

2.dzień

Po śniadaniu wizyta w American Sign Museum, niewielkim ale ciekawym muzeum archiwizującym kolekcję różnego rodzaju znaków. To największe tego typu publiczne muzeum, które posiada kolekcję od wczesnych, przedelektrycznych znaków przez podświetlane witryny sklepowe i kolorowe neony w stylu Art-Deco, po najnowsze rozwiązania technologiczne.

Następnie udamy się do miejsca, w którym odkryjemy cuda podwodnego świata. W cieszącym się popularnością wśród turystów Newport Aquarium poznamy najbardziej egzotyczne stworzenia wodne. Zobaczymy białe aligatory, pogłaskamy uśmiechnięte płaszczki i przejdziemy po pierwszym na świecie moście linowym zawieszonym kilka cali nad zbiornikiem wodnym pełnym rekinów.

Przed wyjazdem w drogę powrotnę odwiedzimy przepiękną rzymskokatolicką Bazylikę Katedralną p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, której fasada stylizowana jest na francuską katedrę Notre Dame. Katedra w Kentucky posiada piękne witraże, z których jeden uznany jest za najwięszy witraż na półkuli zachodniej, a przez niektórych za największy witraż na świecie.

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).