Podróż w czasie: rejs po majestatycznej Mississippi i wizyta w Wiosce Pionierów

2 dni
08-31-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $445

Cena zawiera

 • jeden (1) nocleg w hotelu wysokiej klasy turystycznej
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • jedno (1) śniadanie w dniu drugim
 • przejazd autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu
 • wyżywienia nie wymienionego w świadczeniach

“Podróż w czasie: rejs po majestatycznej Mississippi i wizyta w Wiosce Pionierów” to nasza propozycja na długi weekend we wrześniu (Labor Day Weekend). Dwa wycieczkowe dni wypełnimy niezapomnianymi przygodami i niezwykłymi doświadczeniami.

 • Odwiedzimy farmę słoneczników, gdzie otoczeni złotymi polami odkryjemy urok tych pięknych kwiatów
 • Wybierzemy się na wędrówkę w Parku Stanowym Matthiessen wśród skalnych wąwozów i wodospadów
 • Obejrzymy zachód słońca na pokładzie statku wycieczkowego, którym udamy się w 2,5 godzinny rejs z obiadem
 • Odkryjemy fascynujące dzieje Dzikiego Zachodu w Domu i Muzeum Buffalo Billa Cody’ego
 • Odwiedzimy urokliwą Wioskę Pionierów i weźmiemy udział w festiwalu, który ożywi legendę Dzikiego Zachodu
 • Przyjrzymy się majestatcie rzeki Mississippi z różnych punktów widokowych położonych po jej obu brzegach

Kaniony

Kultura i historia

Muzea

Rejs statkiem

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Podróż w czasie: rejs po majestatycznej Mississippi i wizyta w Wiosce Pionierów

Wycieczkę rozpoczynamy zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych. Opuszczamy Chicago i na początek skierujemy się na zachód, by odwiedzić farmę słoneczników, na której spędzimy krótki czas wykorzystując malowniczy krajobraz do ciekawych zdjęć.

Następnie przejedziemy do parku stanowego Matthiessen. Tam spacer wśród skalnych formacji. Miłośnicy dzikiej przyrody z pewnością docenią walory parku, bujną roślinność i malownicze wodospady.

Czas ruszać w dalszą drogę na zachód, w stronę rzeki Mississippi, na której przebiega granica między stanami Illinois i Iowa. Naszym celem będzie miasto Moline i Davenport – oba położone nad rzeką Mississippi. Po drodze krótki przystanek na kawę i przy drewnianym, krytym moście.

Późnym popołudniem zaokrętujemy sie na statek wycieczkowy Celebration Belle, którym popłyniemy w rejs po rzece Mississippi. Będzie to 2,5-godzinny rejs z obiadem i muzyką na żywo, o zachodzie słońca. Nocleg w okolicy.

2.dzień

Podróż w czasie: rejs po majestatycznej Mississippi i wizyta w Wiosce Pionierów

Po śniadaniu odwiedzimy muzeum w Davenport z nietypową kolekcją a następnie przejedziemy do miejsca, które przybliży nam aspekty życia wzdłuż rzeki Mississippi i lokalną historię.

Obejrzymy eksponaty, które m. in. opowiedzą nam historie znanych osobistości z LeClaire, w tym showmana z amerykańskiego Zachodu Buffalo Billa Cody’ego. Zobaczymy też Lone Star, drewnianą łódź holowniczą o napędzie parowym, umieszczoną na specjalnym molo.

Po południu odwiedzimy Wioskę Pionierów, która ilustruje życie na wsi w stanie Iowa od czasów osadnictwa do lat czterdziestych XX wieku. Obejrzymy 19 historycznych budynków, zaglądniemy do gabinetu lekarza, fryzjera, remizy strażackiej, a nawet więzienia. Przy akompaniamencie muzyki na żywo obejrzymy również pokazy-demonstracje ginących, a popularnych niegdyś zawodów – kowalstwa, tkactwa i wyplatania koszyków.

Przed powrotrem do Chicago zatrzymamy się w punktach widokowych na rzekę, o której rozpisywał się Mark Twain.

Powrót do Chicago planujemy w godzinach wieczornych.

 

Sprawdź cała ofertę Golden Age Travel

 

Podróż w czasie: rejs po majestatycznej Mississippi i wizyta w Wiosce Pionierów

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).