RAJSKIE HAWAJE – WYSPA OAHU

8 dni
11-12-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1795

Cena zawiera

 • sześć (6) noclegów w hotelu Holiday Inn położonym w odległości kilku minut spaceru od Waikiki Beach
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • sześć (6) hotelowych śniadań
 • usługi i opiekę polskojęzycznego przewodnika i pilota
 • transport klimatyzowanym vanem na całej trasie wycieczki
 • wjazdy do lokalnych parków i opłaty parkingowe
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • kosztu biletu lotniczego Chicago – Honolulu – Chicago
 • wyżywienia z wyjątkiem wymienionego w świadczeniach
 • ubezpieczenia turystycznego
 • biletów wstępu (ok. $350)
 • przelotów z Chicago na Oahu oraz z Oahu do Chicago

Bilety wstępu obejmują: wstęp do Centrum Kultury Polinezyjskiej – pakiet z obiadokolacją i wieczornym show, rejs katamaranem po zatoce Waikiki, transport do Pearl Harbor, wstęp do Bishop Museum i do planetarium, wstęp do krateru Diamond Head (Diamentowa Głowa), zwiedzanie plantacji ananasów, wstęp do świątyni buddyjskiej, zwiedzanie pałacu królewskiego Iolani

Rajskie Hawaje – Wyspa Oahu

Oahu, jedna z dziewięciu wysp archipelagu Hawajów, to prawdziwy rajski zakątek na Pacyfiku. Znana jako “serce Hawajów”, Oahu przyciąga podróżników z całego świata swoim niezwykłym pięknem i bogactwem atrakcji. To miejsce, gdzie spotyka się spektakularna przyroda z nowoczesnymi udogodnieniami, tworząc wyjątkową atmosferę. Na Oahu można podziwiać majestatyczne fale na północnym wybrzeżu, zanurzyć się w historii podczas wizyty w Pearl Harbor, oddać się relaksowi na słynnej plaży Waikiki lub pogłębić swoje zrozumienie kultur Polinezji w Polynesian Cultural Center. Oahu to także raj dla miłośników aktywnego wypoczynku, oferujący możliwość surfowania, nurkowania, wędrówek po tropikalnych szlakach i wiele więcej. Nasz program, w wersji NICE & EASY, pozwoli bez pośpiechu nacieszyć się jej pięknem i bogactwem. Obejmuje on między innymi:

 • Wizytę w Pearl Harbor, gdzie historia staje się żywa, kiedy oddajesz hołd poległym na USS Arizona Memorial.
 • Spacery po Honolulu, gdzie nowoczesność spotyka się z tradycją w tętniącym życiem sercu Hawajów.
 • Relaks na słynnej plaży Waikiki, z piaszczystym brzegiem i turkusowymi falami.
 • Przygodę na północnym wybrzeżu, gdzie majestatyczne fale North Shore przyciągają surferów z całego świata.
 • Polynesian Cultural Center, gdzie wejdziemy w świat kultur Polinezji, poznając ich tańce, muzykę i tradycje.
 • Romantyczny rejs katamaranem o zachodzie słońca, gdzie słońce kładzie się na horyzoncie, malując niebo w odcieniach czerwieni i złota

Kultura i historia

Muzea

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

RAJSKIE HAWAJE - WYSPA OAHU

WYLOT Z CHICAGO – WYSPA OAHU – WAIKIKI

Spotkanie grupy z przewodnikiem/pilotem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa bagażowa i wylot z Chicago. Po wylądowaniu na Oahu spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Transfer do hotelu, zakwaterowanie oraz czas na odpoczynek i aklimatyzację w nowym otoczeniu. Rozpoczynamy hawajską przygodę!

Oahu to najbardziej zaludniowa i najbardziej zróżnicowana wyspa na hawajskim archipelagu. Jej wulkaniczny charakter widoczny jest w charakterystycznych formacjach, wzniesieniach i klifach. To raj dla miłośników przyrody, malowniczych dolin, lasów deszczowych, tropikalnych ogrodów ale przede wszystkim pięknych plaż i niezapomnianych zachodów słońca.

To wyspa, gdzie Hawajczycy, Amerykanie i Azjaci żyją obok siebie, przyczyniając się do różnorodności kulinarnych, kulturowych i artystycznych. To również tutaj, na Oahu, znajduje się stolica stanu Hawaje i największe miasto na wyspach – Honolulu.

Popołudnie spędzimy w jednym z najbardziej kultowych miejsc na Hawajach. Waikiki słynie nie tylko z pięknych plaż i krystalicznie czystej wody, ale również z przepięknych zachodów słońca. To prawdziwa perła Hawajów, gdzie można poczuć magię tego rajskiego miejsca. Wybierzemy się na spacer, aby obejrzeć nasz pierwszy zachód słońca na hawajskiej plaży.

Wieczorem, po zachodzie słońca, czas na kolację w jednej z lokalnych restauracji, gdzie będziemy mieć okazję spróbować autentycznych hawajskich potraw. Po kolacji powrót do hotelu na zasłużony odpoczynek i relaks, który przygotuje nas na kolejne atrakcje.

 

 

2.dzień

RAJSKIE HAWAJE - WYSPA OAHU

PEARL HARBOR – HONOLULU – PAŁAC KRÓLEWSKI IOLANI – REJS KATAMARANEM

Na początek lekcja historii. Pearl Harbor to najbardziej historyczne miejsce na Hawajach, które łączy bohaterstwo, pamięć i możliwość zadumy nad tym, co wydarzyło się tragicznego dnia, 7 grudnia 1941 roku. To tutaj dla Ameryki rozpoczęła się II wojna światowa.

Obejrzymy film z oryginalnymi zdjęciami dotyczący ataku Japończyków i popłyniemy na miejsce pamięci najsłynniejszego statku – USS Arizona. Dla chętnych możliwość zwiedzania łodzi podwodnej.

Następnie udamy się do centrum Honolulu, stolicy Hawajów, by zwiedzić Iolani Palace. Obejrzymy pałac z ekskluzywnymi wystawami i pałacowe ogrody. Miejsce to ukazuje bogactwo i różnorodność kultury hawajskiej oraz jej wpływ na świat.

To jedyny pałac królewski na terenie USA, a nieopodal niego znajduje się pomnik króla Kamahameha, jednego z najwybitniejszych wodzów w historii Hawajów, który zjednoczył Hawaje, a którego duch wciąż żyje na wyspach.

Nie przegapimy również historycznego budynku sądu najwyższego oraz prawie 200-letniej bazyliki, której ściany zbudowane są z bloków koralowca. W tej okolicy znajdują się także pierwsze budynki powstałe w Honolulu.

Na podziwianie kolejnego zachodu słońca wybierzemy się w rejs katamaranem po zatoce Waikiki. Będzie to rejs z widokiem na ocean, góry i wybrzeże, a dla chętnych z obowiązkowym Mai Tai w ręku. Jest to jedyna w swoim rodzaju przygoda, z której wrażenia zostaną z Wami na długo.

Po rejsie kolacja i czas wolny, który można wykorzystać na wieczorny spacer po głównej ulicy Kalakaua, nazwanej na cześć ostatniego króla Hawajów – Davida Kalakaua.

 

3.dzień

RAJSKIE HAWAJE - WYSPA OAHU

PLANTACJA ANANASÓW – MIASTECZKO HALEIWA – NORTH SHORE – WAIMEA BAY BEACH

Po śniadaniu odwiedzimy plantację ananasów – Dole Plantation, która obok trzciny cukrowej była podstawą gospodarki Hawajów w XIX wieku. Możliwość zakupu świeżych owoców i różnych pamiątek.

Nasz kolejny przystanek to malownicze miasteczko Haleiwa na półnnocnym brzegu wyspy, znane ze swojego relaksującego tempa życia, bogatej historii i cudownych plaż. To prawdziwy raj dla miłośników surfingu, którzy zjeżdżają tu w poszukiwaniu słynnych fal.

Haleiwa to także mekka dla koneserów zdrowego stylu życia, z lokalnymi sklepami ekologicznymi, kawiarniami serwującymi organiczną kawę i restauracjami oferującymi świeże owoce morza. To tutaj serwowane są słynne hawajskie lody – shave ice, które każdy odwiedzający powinien spróbować przynajmniej raz, a więc spróbujemy i my.

Po zaspokojeniu kubków smakowych, czas na relaks na jednej z najpiękniejszych plaż – Waimea Bay Beach. Czysty, drobny piasek, przepiękna sceneria, podziwianie widowiskowych skoków ze skały do oceanu –  takie „obrazki” wypełnią nasze popołudnie.

Zwiedzimy też pobliską zatoczkę rekinów i dolinę Waimea z olbrzymimi drzewami monkeypod. Te popularne, okazałe drzewa są jednymi z najbardziej cenionych drzew na Hawajach. Upiększają krajobrazy i ulice, zapewniając cień przed tropikalnymi upałami.

Na obiad powrócimy do Haleiwa, gdzie przy relaksującej atmosferze będziemy mogli spróbować lokalnych specjałów. Po obiedzie spacer w uroczym miasteczku, w którym nie brakuje galerii sztuki, sklepów z pamiątkami i atmosfery hawajskiego ducha, dzięki któremu miasteczko przyciąga turystów z całego świata, zachowując jednocześnie swój urok i spokój.

Wieczorem powrót do hotelu i czas wolny.

 
4.dzień

RAJSKIE HAWAJE - WYSPA OAHU

DIAMOND HEAD – PUNKT WIDOKOWY HALONA BLOW HOLE – PLAŻA-ETERNITY BEACH – PUNKT WIDOKOWY MAKAPU LOOKOUT – MIASTECZKO WIMANALO – MIASTECZKO KAILUA

Kolejny dzień w  raju rozpoczniemy udając się najbardziej rozpoznawalny punkt widokowy na Hawajach. Diamentowa Głowa (Diamond Head) ma wysokość 232 m n.p.m. i roztacza się z niej spektakularna panorama na rajską plażę Waikiki, błękitny ocean i majestatyczne góry w tle. Unikalny profil Diamentowej Głowy powstał podczas erupcji około 300 tysięcy lat temu.

Następnie malownicza droga poprowadzi nas wzdłuż klifów, z których, przy odrobinie szczęścia, można w sezonie zimowym dostrzec wieloryby. Postój przy punkcie widokowym Halona Blow Hole i na sąsiedniej plaży Eternity Beach, na której kręcone były sceny do jednej z Hollywoodzkich produkcji. Jakiej? Dowiemy się na miejscu.

Kolejny, piękny widok będziemy podziwiać z punktu widokowego Makapu Lookout. Można stamtąd dostrzec wyspę, która jest rezerwatem lokalnych ptaków, mistrzów tzw. bodyboard zmagających się z falami oceanu.

Przejeżdżając przez miejscowość Waimanalo przyjrzymy się jak żyją zwykli Hawajczycy z dala od zgiełku turystycznych miejsc. Zobaczymy lokalny park, szkołę, przepiękne murale. W miarę możliwości zakupimy świeże owoce od lokalnego farmera.

Po dotarciu na malowniczą plażę relaks i kąpiel w oceanie. Dla chętnych możliwość wypożyczenia kajaków lub nauki kite/windsurfingu.

Późnym popołudniem przejazd do miejscowości Kailua na obiadokolację i kolejna okazja do skosztowania lokalnych specjałów.

Wieczorem powrót do hotelu i czas wolny.

5.dzień

RAJSKIE HAWAJE - WYSPA OAHU

CENTRUM KULTURY POLINEZYJSKIEJ

Dzisiaj odwiedzimy Polynesian Cultural Center. To własnie tutaj, w 1966 roku Elvis Presley nakręcił fragment swojego filmu „Paradise Hawaiian Style”, zanim jednak tam dotrzemy, czeka nas ciekawe miejsce o zupełnie innym charakterze. Zobaczymy piękną, japońską świątynię, która jest repliką świątyni buddyjskiej znajdującej się w mieście Uji w Japonii. Malownicze położenie u zbocza pasma górskiego, porośniętego lokalną roślinnością sprawia, że miejsce to jest niezwykle spokojne i uduchowione.

Następnie udamy się do Centrum Kultury Polinezji. To miejsce to prawdziwa skarbnica wiedzy o kulturze i tradycjach wysp Pacyfiku, takich jak Tonga, Tahiti, Samoa, Nowa Zelandia czy Fiji. Poznamy lokalne rytuały, tańce, sposób przygotowywania posiłków czy inscenizację ceremonii ślubnej z Tahiti. Wspinaczka na drzewo palmowe, tradycyjne rozniecanie ognia czy przejażdżka lokalnym canoe – to niektóre z atrakcji, które zobaczymy tego dnia.

W kinie, którego budynek kształtem przypomina wulkan obejrzymy projekcję filmu w technologii IMAX o Hawajach na ekranie o wysokości kiku pięter. Po południu odbędzie się hawajska uczta Luau – obiadokolacja w stylu „szwedzki stół” w typowo hawajskiej scenerii, z szeroką gamą lokalnych potraw i hawajską muzyką na żywo.

Na zakończenie dnia czeka nas prawdziwa atrakcja – największy, nocny show przedstawiający dorastanie młodego Polinezyjczyka według kultury wysp polinezyjskich, zwieńczony niesamowitymi tańcami z pochodniami. To nocna rewia w teatrze Pacific “Oddech Ha”,  która jest największym show w całym rejonie Pacyfiku. Po spektaklu możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć z aktorami spektaklu.

Wieczorem, po dniu pełnym przygód i nowych doświadczeń, powrót do hotelu.

 

6.dzień

RAJSKIE HAWAJE - WYSPA OAHU

DEGUSTACJA MALASADAS – OGRÓD BOTANICZNY

Po śniadaniu wybierzemy się na odkrywanie kolejnych perełek. Przejedziemy malowniczą drogą przez pasmo górskie przecinające Oahu do jednego z najlepszych punktów widokowych i zarazem miejsca słynnej bitwy o zjednoczenie wysp. Rozciąga się stamtąd piękna panorama na zatokę Kaneohe, której płytkie wody z kilkoma wyspami otoczone są górami Koolau, co tworzy spektakularne krajobrazy.

Udamy się też na degustację słynnych hawajskich smakołyków. Malasadas mają pochodzenie portugalskie i stały się ważnym elementem kultury kulinarnej wysp. Puszyste ciastka są zwykle posypane cukrem pudrem i wypełnione różnymi nadzieniami.

Odwiedzimy też ogród botaniczny, który z pewnością zachwyci nas bogactwem roślinności hawajskiej i nie tylko. Zasadzone tutaj drzewa pochodzą z różnych rejonów świata, m. in. z Afryki, Indii, Sri Lanki, Malezji, Filipin i Polinezji

Wieczorem czas wolny lub dla chętnych możliwośc skorzystania z fakultatywnych atrkacji.

7.dzień

RAJSKIE HAWAJE - WYSPA OAHU

HONOLULU – WYLOT DO CHICAGO

To ostatni dzień naszej hawajskiej przygody i zaczniemy go od wizyty w Bishop Museum, które odkryje przed nami tajemnice hawajskiej historii i kultury. Zobaczymy unikalne eksponaty i artefakty opowiadające historię wysp i ich mieszkańców.

Poznamy więcej geologicznych cudów Hawajów a w specjalnej galerii poświęconej wulkanom, z ich modelami i interaktywnymi wystawami, dostrzeżemy potęgę natury.

W muzeum jest też małe planetarium, w którym można dowiedzieć się w jaki sposób Polinezyjczycy podróżowali po Pacyfiku, kierując się tylko znakami na niebie.

Następnie przejedziemy obok Aloha Tower. Ta ikoniczna wieża, która niegdyś pełniła rolę znaku rozpoznawczego i ważnego punktu orientacyjnego, jest dzisiaj symbolem ducha Aloha – gościnności, miłości i szacunku wobec każdego, kto przybywa na wyspy Pacyfiku.

Zobaczymy też Chinatown i centrum Ala Moana, gdzie będzie czas wolny na zakup pamiątek.

Ostatnie chwile na plaży przed wieczornym transferem na lotnisko. Po odprawie bagażowej, wylot do Chicago. Planowany przylot w dniu następnym, we wczesnych godzinach popołudniowych.

8.dzień

RAJSKIE HAWAJE - WYSPA OAHU

Przylot do Chicago we wczesnych godzinach popołudniowych.

 

Sprawdź inne wycieczki z Golden Age Travel.

Rajskie Hawaje – Wyspa Oahu

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).