Dookoła Jeziora Erie: Wodospady Niagara – Toronto – Frankenmuth

3 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $695

Cena zawiera

 • dwa (2) noclegi w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy na całej trasie wycieczki
 • w niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
 • opieka przewodnika

Cena nie zawiera

 • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • biletów wstępu
 • park stanowy Niagara Falls
 • wodospady na rzece Niagara: Amerykanin, Podkowa, Welon panny Młodej
 • rejs stakiem wycieczkowym
 • Jaskinia Wiatrów
 • Behind the Falls – wodospady od strony kanadyjskiej
 • Toronto – największe miasto Kanady
 • Frankenmuth – “Mała Bawaria”

Jaskinie

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

WODOSPADY NIAGARA

Wycieczkę rozpoczniemy we wczesnych godzinach porannych zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Kierując się na wschód, przejedziemy przez stany Illinois, Indiana, Ohio, Pennsylvania i Nowy Jork. Po drodze przerwy na odpoczynek, kawę i posiłki.

Na początku czterodniowej wycieczki zobaczymy rzekę Niagara i przepiękne wodospady o tej samej nazwie, które mimo, że nie są największymi ani najwyższymi wodospadami na świecie, są niezwykle popularne i przyciągają rzesze turystów. Nic dziwnego, są manifestacją niesamowitej siły Matki Natury.

Złożymy wizytę w miasteczku Niagara City i odwiedzimy najstarszy park stanowy w USA – Niagara Falls State Park. Po obejrzeniu filmu o historii powstania Niagara Falls, wybierzemy się w rejs statkiem wycieczkowym, podpływającym pod ścianę wodospadu. Widok z jego pokładu pozostawia niezapomniane wrażenia i … mokre ubranie : )

Wybierzemy się również do podnóża wodospadu. Niegdyś Jaskinia Wiatrów (Cave of the Winds) była naturalną jaskinią położoną nad jedną z kaskad. Obecnie, trasa turystyczna prowadzi do podnóża wodospadu. Będzie mokro i zdecydowanie warto!

Na koniec wybierzemy się na spacer, który zaprowadzi nas na Kozią Wyspę (Goat Island) i Wyspę Luna. Z punktów widokowych ulokowanych przy krawędzi wodospadów przyjrzymy się bliżej ogromnym masom wody spadającym z hukiem z urwiska.

Późnym popołudniem zakwaterujemy się w hotelu. Wieczorem oglądanie podświetlonych wodospadów, które w kolorowej iluminacji wyglądają szczególnie zjawiskowo . W czasie wolnym chętni będą mogli odwiedzić indiańskie kasyno gry Seneca.

2.dzień

WODOSPAD NIAGARA – JOURNEY BEHIND THE FALLS – SKYLON TOWER – TORONTO – CN TOWER – DISTILLERY DISTRICT

Która strona oferuje lepsze widoki na wodospady Niagara – amerykańska czy kanadyjska? Z nami nie musicie wybierać. Pokażemy Wam obie, abyście sami mogli ocenić, która Wam się bardziej podoba.

Po śniadaniu przejedziemy przez punkt graniczny na stronę kanadyjską, która w oczach wielu turystów uchodzi za bardziej atrakcyjną. Przemawia za tym fakt, że pokazuje wodospady w całej okazałości. Po kanadyjskiej stronie odwiedzimy miasteczko, które nosi tę samą nazwę, co amerykańskie – Niagara Falls. Oświetlone neonami zapraszającymi do kasyn, tętni nocnym życiem dzięki tysiącom turystów.

Wybierzemy się na spacer wzdłuż rzeki Niagara z licznymi punktami widokowymi i skorzystamy z popularnej atrakcji, jaką jest Journey behind the Falls. Wycieczka „za wodospad” zapewnia widok na potężny wodospad „zza kulis”. Zjedziemy windą ponad 100 stóp a a następnie przejdziemy wykutymi w skale, podziemnymi tunelami na taras widokowy z imponującym widokiem na jedne z najsłynniejszych wodospadów świata.

Na zakończenie przygody z wodospadami wjazd na wieżę widokową Skylon Tower. To fantastyczny punkt widokowy z obracającą się restauracją, która zapewnia panoramę na okolicę z 360-stopniowej perspektywy. Ciekawi jesteście jak smakuje kawa z takim widokiem?

Kraj liścia klonu oferuje wiele atrakcji, zatem opuszczamy Niagara Falls i ruszamy dalej. Przed nami Toronto, stosunkowo młode miasto z ciekawą historią. Zwiedzanie zaczniemy od wizytówki miasta – CN Tower. Jedną z oszklonych wind wjedziemy na taras widokowy znajdujący sie na wysokości 446,5 m. Położona poniżej restauracja wykonuje co 72 minuty pełen obrót, a przy dobrej widoczności można zobaczyć nie tylko miasto czy wodospady ale i bardziej odległe miejsca położone po stronie amerykańskiej.

Następnie przejedziemy do Distillery District, dzielnicy z najlepiej zachowanymi budynkami epoki wiktoriańskiej w całej Ameryce Północnej. Jednym z ciekawszych obiektów do sfotografowania tam jest budynek Flatiron, któremu nadano tę nazwę ze względu na charakterystyczną sylwetkę. Na terenie dawnej gorzelni znajduje się wiele galerii, restauracji, kawiarni i barów – tam zaplanujemy czas wolny.

3.dzień

FRANKENMUTH

Po śniadaniu ruszamy w kierunku Chicago. Kierując się na zachód przejedziemy wzdłuż północnego brzegu Jeziora Ontario, zatrzymując się na krótkie postoje.

FRANKENMUTH

Po przekroczeniu granicy kanadyjsko-amerykańskiej przejedziemy do miasteczka Frankenmuth w stanie Michigan, położonego nad rzeką Cass, a znanego z architektury w stylu bawarskim. W mieście, którego dziedzictwo sięga czasów pierwszych osadników zatrzymamy się na obiad w bawarskiej restauracji, serwującej bawarskie, a jakże, specjały.

Przejdziemy przez Holz-Brücke – drewniany most, który nawiązuje do minionej epoki. Chociaż most ukończono w 1980 roku, jego estetyka bardziej przypomina projekty z XIX wieku. Jednak nie tylko architektura przemawia do przeszłości, ale także ciężka praca i kunszt, które zostały wykorzystane do odtworzenia sposobu, w jaki pierwotnie budowano kryte mosty. To najdłuższy drewniany most w stanie Michigan.

Zobaczymy też replikę oryginalnej kapliczki w Obendorf/Salzburg w Austrii, w której w Wigilię Bożego Narodzenia w 1818 roku wykonano po raz pierwszy znaną na całym świecie kolędę „Cicha Noc”.

Następnie udamy się w drogę do Chciago, do którego powinniśmy dotrzeć w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).