Chicago – świątecznym szlakiem

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $125

Cena zawiera

  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu
  • wyżywienia

Kultura i historia

Rozrywka


Naszą wycieczkę po świątecznie udekorowanym Chicago rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych. Na rozgrzewkę i aby wczuć się w świąteczny klimat – kubek gorącej czekolady: )

Na początek przejedziemy do Muzeum Nauki i Techniki, gdzie co roku poza stałymi ekspozycjami prezentowana jest wystawa „Christmas Around the World and Holidays of Light”. Historia wystawy zaczęła się w 1942 roku od zaledwie jednego bożononarodzeniowego drzewka. Dzisiaj, choinka o wysokości kilku pięter otoczona jest „lasem” ponad 50 świątecznych drzewek, które co roku ubierane są przez wolontariuszy w taki sposób, aby poprzez specjalnie dobrane ozdoby i dekoracje reprezentowały świąteczne tradycje różnych kultur świata. To swoista podróż na święta do różnych krajów świata, tyle że odbywa się ona pod jednym dachem.

Następnie zanurzymy się w świątecznym klimacie popularnego kiermaszu Christkindlmarket, spacerując wśród unoszącego się w powietrzu zapachu prażonych orzechów, świeżych precli, niemieckich kiełbasek i grzanego wina, przy dźwiękach świątecznej muzyki i w blasku błyszczących ozdób świątecznych. Jest to najbardziej autentyczny, jedyny tradycyjny kiermasz świąteczny tego rodzaju poza granicami Europy, zainspirowany XVI-wiecznym Christkindlmarket w Norymberdze (Niemcy) i oferujący wyjątkowe doświadczenie zakupów świątecznych.

Po tej kumulacji wrażeń oraz świątecznych smaków i zapachów przejedziemy pod dom Kevina, który stał się popularny dzięki kultowemu filmowi „Kevin Sam w Domu”, co roku emitowanemu przez polską telewizję w okresie Świąt Bożego Narodzenia i gromadzącemu wielu widzów przed telewizorami.

Na zakończenie udamy się do Morton Arboretum, gdzie obejrzymy świąteczną iluminację. Jedyny w swoim rodzaju spektakl kolorów i świateł to wieloletnia już tradycja, która pokazuje jak miejsce to przekształca się w olśniewającą, zimową krainę pięknie przyozdobioną na świąteczny sezon.

Wycieczkę planujemy zakończyć w godzinach wieczornych.


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).