Halloweenowa parada w Galenie

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $125

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia
  • Biletów wstępu
  • sanktuarium w Dickeyville
  • Galena – miasto generałów, srebra i wina
  • spacer po “The Best Main Street in Midwest”
  • wieczorna parada z okazji święta Halloween

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Wycieczkę do Galeny rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych. Osoby, które mają do siebie i święta Halloween dystans, zapewne zaopatrzą się w oryginalne kostiumy, w których wieczorem świetnie wpasują się w świętujący tłum : )

Na początku, kierując się na północny zachód miniemy Rockford, dojedziemy do małego miasteczka Dickeyville. Znajduje się tam sanktuarium, którego niezwykłe ogrodzenie przyciąga wielu turystów. Podziwiają oni arkady, alkowy i kapliczki, oryginalnie ozdobione muszlami, kamieniami, kolorowymi szkiełkami, a nawet płytkami ceramicznymi, przywiezionymi z podróży przez parafian.

Następnie przejedziemy do Galeny. Malownicze wzgórza, historia, XIX-wieczna architektura i możliwość całorocznej rekreacji na świeżym powietrzu przyciągają prawie milion turystów rocznie. Część miasta została wpisana do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych jako Galena Historic District. Niegdyś Galena była bogatym miasteczkiem górniczym, miasto jednak z czasem opustoszało i stało się wręcz miastem duchów. Przywrócone do czasów świetności odżyło i mimo, że nie przyciąga już odwiedzających przemysłem górniczym i bogatymi złożami srebra, to dzięki malowniczemu położeniu, stromym wzgórzom i historycznym budynkom jest popularne wśród turystów.

Wybierzemy się na spacer główną ulicą miasta i dowiemy się skąd pochodzi nazwa i dlaczego Galena nazywana jest Miastem Generałów. Poznamy miasto, które słynie z „The Best Main Street in Midwest” i przekonamy się, że sporo racji jest w nazywaniu Galeny miastem, o którym czas zapomniał.

Gdy zapadnie zmrok, główna ulica zostanie zamknięta dla ruchu a centrum Galeny zamieni się w kolorowy spektakl. Duch Halloween będzie widoczny szczególnie podczas corocznej parady z okazji Halloween, w której udział biorą kolorowi przebierańcy w przerażających strojach upiorów, duchów i wampirów. To podobno jedna z największych, najdłuższa i najbardziej przerażająca parada i festiwal w kraju. Sprawdzimy, jakie zrobi wrażenie na nas.

Po paradzie przejazd do Chicago, do którego powinniśmy dotrzeć przed północą.

 

 

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).