Jesienna Indiana i Festiwal Balonów

2 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $315

Cena zawiera

  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
  • malownicze miasteczko Bloomington
  • Festiwal Balonów
  • jesienne wędrówki w parku stanowym
  • Bridgeton – kryty most i stary młyn

Wyjazd integracyjny z grupą Rek Travel.

Kultura i historia

Rozrywka

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

Wycieczkę rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych. Nasz GPS ustawimy na południową Indianę a naszym docelowym miejscem w tym dniu będzie malownicze miasteczko Bloomington.

Odwiedzających Indianę, którzy w swoich podróżniczych planach umieszczają Bloomington, przyciągają żywe kolory jesieni i sezonowe festiwale. Jednym z nich jest festiwal balonów, w którym po południu weźmiemy udział. Przedtem jednak przyjrzymy się bliżej samemu miasteczku. Na początek udamy się na spacer po charakterystycznej promenadzie i odwiedzimy The Square – serce śródmieścia. Zaglądniemy też na lokalny targ, gdzie można nabyć takie produkty, jak na przykład syrop klonowy lub świece z pszczelego wosku.  W miasteczku jest wiele restauracji, barów, muzeów i galerii sztuki a jego śródmieście ożywa nocą, ale my na wieczór mamy inne plany : )

Przed nami udział w festiwalu balonów. To jedno z najbardziej popularnych, corocznych, wydarzeń w Indianie. Będziemy mogli skorzystać z wybranych przez siebie atrakcji, wśród których jest m.in. parada kostiumowa, koncerty z muzyką na żywo, smaczne jedzenie oraz najbardziej wyczekiwana atrakcja – Balloon Glow, z podświetlanymi, unoszącymi się na linach kolorowymi balonami.

Wieczorem przejedziemy na nocleg w okolicy.

 
2.dzień

Po śniadaniu czeka nas przejazd do jednego z najpiękniejszych parków w Indianie. To Turkey Run SP – stanowy park z kanionami i głębokimi wąwozami, malowniczo usytuowany nad brzegiem Sugar Creek. Już samo wejście na teren parku wzbudza emocje, bowiem aby dostać się na leśny teren, wśród których ukryte są szlaki, trzeba przejść przez rozwieszony nad rzeką wiszący most.

Trudno sobie wyobrazić ciekawsze miejsce na jesienny wypad za miasto. Skalne ściany, porośnięte mchem i paprociami oraz powalone konary drzew w pięknej, jesiennej szacie zachęcają do wędrówek. W parku znajdziemy szlaki o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wiele z nich prowadzi korytami rzek. Stosownie do pogody i kondycji uczestników wycieczki wybierzemy się na te najbardziej dla nas dogodne.

Następnie przejedziemy do Bridgeton. Zobaczymy tam kryty most o długości ponad 81 m, nad niewielkim wodospadem, który jest bodaj najbardziej znanym krytym mostem w Indianie. Przy moście znajduje się historyczny młyn z 1832 roku.

Do Chicago planujemy powrócić w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).