Niagara Falls 2024

2 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $395

Cena zawiera

  • noclegi w hotelu Sheraton Niagara Falls lub w hotelu podobnej klasy turystycznej
  • zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym
  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu (koszt ok. $80/os.)
  • wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia
  • przelot helikopterem nad wodospadem (cena wedlug aktualnych stawek przewoznika)

Jeśli ktoś jeszcze nie widział Wodospadów Niagara i nie doświadczył ich potęgi i majestatu, nadarza się wyjątkowa okazja.

Z okazji Dnia Matki zapraszamy (nie tylko Mamy) do skorzystania z promocyjnej ceny  wycieczki w terminie 21-22 maja. Przy zapisie do wtorku, 14 maja, cena tylko $395.

Nocleg w ekskluzywnym hotelu Sheraton Niagara Falls położonym w odległości ok. 5 min. spacerem od wodospadu
https://www.marriott.com/en-us/hotels/iagaf-sheraton-niagara-falls/overview/

W planie wyjazdu:

Rejs statkiem wycieczkowym „Maid of the Mist”, który dam nam możliwość zatracić się w mistycznym pięknie tego cudu natury.

Jaskinia Wiatrów i podejście pod wodospad „Amerykanin”, które pozwoli nam dosłownie poczuć potężną moc wodospadu

Stary Fort Niagara, miejsce o bogatej historii i militarnej tradycji, które przeniesie nas w czasy kolonialne i pozwoli wczuć w atmosferę minionej epoki.

Spacer wzdłuż krawędzi wodospadu, który zapewni nam niesamowite widoki na wodospad z różnych perspektyw. To doskonała okazja do zdjęć!

Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej i spacer po ogrodach, gdzie pośród figur wszystkich świętych będziemy mogli odnaleźć swojego patrona.

 

 

Wyjazd realizowany wspólnie z Rek Travel USA

Kaniony

Parki narodowe

Rozrywka

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd o wczesnych godzinach porannych sprzed biura Rek Travel (5825 W. Irving Park Road).  Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Ohio, Pennsylvania i New York. Po drodze przerwy na odpoczynek, kawę i posiłki.

Przejazd przez centrum miasta Buffalo u ujścia rzeki Niagara z jeziora Erie. Wizyta w miasteczku Niagara City i najstarszym parku stanowym w USA, Niagara Falls State Park. Oglądanie wodospadów z wieży widokowej oraz jedna z największych atrakcji parku – rejs statkiem pod wodospady. W Visitor Center krótki film o historii powstania Niagara Falls. Spacer po Koziej Wyspie (Goat Island) i oglądanie głównego wodospadu o nazwie Końska Podkowa (Horseshoe).

Przejście na Wyspę Luna gdzie z punktów widokowych podziwiać można wodospady Amerykanin i Welon Panny Młodej (Bridal Veil).

Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem oglądanie kolorowo podświetlonych wodospadów. W czasie wolnym chętni mogą odwiedzić indiańskie kasyno gry Seneca lub korzystać z innych lokalnych atrakcji.

2.dzień

Po śniadaniu przejazd wzdłuż kanionu rzeki Niagara do miejscowości Lewistone. Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej (Fatima Shrine). Spacer po otaczających świątynię ogrodach, gdzie wśród figur wszystkich świętych odnaleźć można swojego patrona.

Przejazd do starego Fortu Niagara leżącego u ujścia rzeki Niagary do jeziora Ontario. Zapoznanie się z historią założonego przez Francuzów fortu oraz historią regionu. Przy dobrej pogodzie po drugiej stronie jeziora widoczna jest wysoka zabudowa kanadyjskiego miasta Toronto.

W drodze powrotnej z fortu podziwiać można kanion rzeki Niagara oraz amerykańską i kanadyjską hydroelektrownię. Do rozwoju lokalnej i światowej energetyki przyczynił się Nicola Tesla, którego wykonany z brązu pomnik stoi na terenie parku.

Ponowna wizyta na Koziej Wyspie i zwiedzanie Jaskini Wiatrów (Cave of the Wind), w czasie którego podchodzimy pod wodospad „Amerykanin”.

Wyjazd z parku około godz. 2:00. Planowany przyjazd do Chicago około północy.

Wodospady Niagary można również zobaczyć na wycieczce Wielkie Metropolie.

 

 

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).