Nieznane Illinois II: historia, kultura, przyroda

1 dni
07-28-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $125

Cena zawiera

  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu
  • wyżywienia

Nieznane Illinois II: historia, kultura, przyroda.

Odkryj z nami uroki Illinois podczas jednodniowej wycieczki pełnej historii, kultury i przyrody. W planie wycieczki m. in.

  • Belvidere i historia Czarnego Piątku
  • Muzeum artefaktów: Historic Auto Attractions
  • Ogród Japoński w Rockford
  • Letni Festiwal Japoński
  • Nachusa Grasslands

Kultura i historia

Muzea

Rozrywka

Seniorzy


Plan podróży

1.dzień

Nieznane Illinois II: historia, kultura, przyroda

Wycieczkę rozpoczynamy zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych. Opuszczamy Chicago i kierujemy się na północny-zachód. Naszym pierwszym przystankiem na trasie będzie miasteczko Belvidere, gdzie zatrzymamy się na kawę i poznamy historię Czarnego Piątku.

Następnie odwiedzimy muzeum, które na potrzebę naszej wycieczki nazwiemy „muzeum rozmaitości”, bo chyba trudno byłoby je określić inaczej, bowiem muzeum jest niezwykle bogate w kolekcje eksponatów pochodzących z wielu okresów historycznych i nawiązujące do wielu szerokości geograficznych.

Obejrzymy w nim m. in. wystawę oddającą hołd ofiarom 11 września 2001 roku i salę z bogatą kolekcją rzadkich, zabytkowych zegarów, w tym zegarów prezydenckich. W części poświęconej florze i faunie przyjrzymy się Wielkiej Północy, cudom dzikiej przyrody w afrykańskim parku narodowym Serengeti i polarnym regionom Arktyki.

Nasza muzealna podróż zaprowadzi nas też do starożytnego Egiptu a nawet do czasów Chrystusa. Obejrzymy ponadto ekspozycję poświęconą eksploracji kosmosu, różne przedmioty należące do króla rock’n’rolla, Elvisa Presleya, świata gangsterskiego oraz te, które zagrały w popularnych westernach. To tylko niektóre z atrakcji, które nas czekają, bowiem kolekcja jest niezwykle bogata, a w szczególności obfituje w samochody : ).

Kolejnym punktem programu naszej wycieczki po Illinois będzie Rockford i Anderson Japanese Garden. Odbywa się w nim coroczny festiwal kultury japońskiej Japanese Summer Festival, który obejmuje wystawy, pokazy i wyjątkowe występy, a więc skorzystamy z okazji aby lepiej zrozumieć tę odmienną kulturę.

Późnym popołudniem udamy się do Nachusa Grasslands. Obszar ten zawiera liczne pozostałości prerii i stanowi mozaikę prerii, terenów podmokłych i sawann, obejmujących bogatą różnorodność roślin, ptaków, gadów, owadów, ssaków i ciekawych cech geologicznych. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy amerykańskie żubry, które zamieszkują ten rezerwat od 2014 roku. Na obecną chwilę stado liczy ponad 100 osobników.

Powrót do Chicago planujemy w godzinach wieczornych.

 

Koniecznie zobacz Nieznane Zakątki Illinois I.

Polecamy inne wycieczki jednodniowe:

Mississippi – Królowa Amerykańskich Rzek

Odkrywamy WIsconsin – Dom na Skale i Jaskinia Cave of the Mounds

 

Pełna oferta Klubu Golden Age Travel dostępna tutaj.

 

Nieznane Zakątki Illinois II

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).