Peru – śladami Imperium Inków

9 dni
04-24-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2145

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych
 • Śniadania w hotelach
 • Koszt biletu krajowego na trasie Lima – Cusco – Lima
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
 • Bilet wstępu na ruiny Machu Picchu
 • Bilety na pociąg na trasie Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
 • Prywatne transfery na całej trasie
 • Opiekę lokalnego, wyspecjalizowanego przewodnika
 • Opiekę przewodnika w języku polskim na całej trasie
 • Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych
 • Wyżywienia oprócz wymienionego w programie
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiątki, rozmowy telefoniczne, itp.
 • Ubezpieczenia turystycznego
 • Zwyczajowych napiwków

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę w sercu Ameryki Południowej. Odwiedzimy Peru, w którym zanurzymy się w bogactwie kultury, dziedzictwa historycznego i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Oto niektóre z powodów, dla których warto wybrac się z nami do Peru.

Odkryjemy Machu Picchu – jedno z największych archeologicznych arcydzieł świata, ukryte wśród andyjskich gór, które zachwyca mistyczną atmosferą i spektakularnymi widokami

Poznamy kolorowe Cusco – bramę do Machu Picchu. To fascynujące miasto pełne jest barwnych uliczek, historycznych zabytków i lokalnego rękodzieła.

Przeżyjemy niezapomnianą przygodę wędrując jednym z niezapomnianych szlaków prowadzących na Górę Tęczową. Mijając malownicze wioski będziemy podziwiać piękno górskich krajobrazów.

Odkryjemy różnorodność i bogactwo smaków peruwiańskiej kuchni i doświadczymy autentyczności peruwiańskiego życia.

 

Kultura i historia

Rozrywka

Seniorzy

Trekking/hiking

Wspinaczka


Plan podróży

1.dzień

Peru - śladami Imperium Inków

Naszą przygode z tym przepięknym krajem rozpoczynamy spotkaniem grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Po odprawie paszportowo-bagażowa czeka nas lot do Limy – stolicy Peru.

2.dzień

Peru - śladami Imperium Inków

LIMA

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie stolicy, nazwanej przez założyciela Francisco Pizarro „Miastem Królów”. Udamy się do centrum Limy, która do dzisiaj zachwyca pozostałością budownictwa kolonialnego, czego dowodem jest Plaza de Armas ze słynną katedrą, w której znajduje się grobowiec Pizarro.

Uwagę przechodniów zwraca także Pałac Arcybiskupi z charakterystycznymi drewnianymi balkonami – jeden z najchętniej fotografowanych budynków w Limie. Zobaczymy też Pałac Prezydencki, Ratusz, oraz kościół i klasztor franciszkanów, w którym znajduje się podziemny cmentarz.

Odwiedzimy także dworzec kolei transandyjskiej. Za projekt i wykonanie inżynierskiego cudu, w realizację którego nikt nie wierzył, odpowiadał Polak – Ernest Malinowski. Mimo, że uważano to przedsięwzięcie za niemożliwe do zrealizowania, to jednak udało się. Pociągi do dziś przejeżdżają po wybudowanych wtedy wiaduktach.

Następnie udamy się do nowoczesnej dzielnicy Miraflores na spacer wybrzeżem Oceanu Spokojnego. Dzień zakończy nocleg w Limie.

3.dzień

Peru - śladami Imperium Inków

CUSCO

Poranny przelot do Cusco. Cusco nie bez powodu zostało wpisane w 1983 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Leżącą w peruwiańskich Andach stolicę inkaskiego imperium co roku odwiedza niemal 2 mln turystów z całego świata. Przyciągają ich ślady wielkiej cywilizacji i historia jej dramatycznego końca zapisana w kamieniach.

Po śniadaniu proponujemy spacer i zwiedzanie Cusco, turystycznej stolicy Peru. Poznamy historyczne centrum, gdzie architektura hiszpańskiej kolonizacji wpleciona jest między dawne inkaskie świątynie z kamienia.

Zobaczymy słynną Katedrę, kościół jezuitów, Plaza De Armas, czyli główny plac miasta, Świątynię Słońca oraz piękną, artystyczną dzielnicę San Blas. Pójdziemy również na lokalny rynek, by zatopić się w peruwiańskich kolorach, zapachach i smakach.

4.dzień

Peru - śladami Imperium Inków

CUSCO – PISAC – SACSAYHUAMAN

Przed nami kolejny dzień, pełen nowych atrakcji i spotkań twarzą w twarz z kulturą Inków. Rozpoczniemy zwiedzanie od miejsca, gdzie będziemy mogli podziwiać różne gatunki wielbłądowatych. Po zapoznaniu się z peruwiańskim światem fauny udamy się w kierunku miasteczka Pisac, gdzie znajdują się archeologiczne stanowiska inkaskie. Zatrzymamy się w punkcie widokowym Taray, skąd podziwiać można Świętą Dolinę Inków. W miasteczku zwiedzimy inkaskie ruiny.

Po krótkim odpoczynku udamy się do największych w okolicy Cusco inkaskich ruin – Sacsayhuaman. Miejsce to, jak i inne ważne budowle Inków, było wielofunkcyjne. Miało zarówno charakter religijny i administracyjny jak również obronny. Jego wyjątkowe rozwiązania architektoniczne zostały wykorzystane w celach militarnych w okresie upadku państwa Inków.

Z ruin Sacsayhuaman proponujemy lekką wędrówkę do miasta, a po drodze podziwiać będziemy panoramę inkaskiej stolicy. Zrobimy sobie tutaj również przystanek na obiad w lokalnej restauracji. Dzień zakończymy spacerem po najpiękniejszych ulicach miasta. Nocleg w Cusco.

5.dzień

Peru - śladami Imperium Inków

CHINCHERO – MARAS – AGUAS CALIENTES

Na dziś zaplanowaliśmy kolejny dzień z ogromną dawką nowych emocji. Czeka nas wczesne śniadanie by maksymalnie wykorzystać czas. Głównym punktem wycieczki będzie Święta Dolina Inków.

Rano odwiedzimy malownicze miasteczko Chinchero, skrywające wiele ciekawostek, w tym piękny, kolonialny kościół z XVII wieku oraz pozostałości inkaskich ruin, jak też rozległe tarasy uprawne. Poznamy także tajniki produkcji andyjskich tekstyliów.

Naszym kolejnym przystankiem na trasie będzie miasteczko Maras oraz stanowisko archeologiczne Moray. Pospacerujemy po okolicy oraz zwiedzimy niezwykłe kopalnie soli. Salineras de Maras to wykute w stromym zboczu baseny, służące do pozyskiwania soli z wody spływającej do nich z gór. Miejscowi wykuwali baseny przez setki lat, a i dziś są one wciąż rozbudowywane. Przepiękna sceneria górska, gra kolorów i światła… To będzie prawdziwy raj dla każdego, kto kocha przyrodę i lubuje się w poznawaniu nietypowych miejsc.

Udamy się też do restauracji nad rzeką Urubamba, by spróbować lokalnych przysmaków – typowych nie tylko dla regionu, ale i dla całego kraju. Po obiedzie czekać na uczestników będzie jeszcze jedna atrakcja – inkaskie ruiny w urokliwym miasteczku, zachowanym w stylu prekolumbijskim – Ollantaytambo.

Po tym niezwykle intensywnym i bogatym w atrakcje dniu, czeka nas przejazd pociągiem do Aguas Calientes, z którego już tylko krok dzielić nas będzie od Machu Picchu. Zanim udamy się na nocleg, przepakujemy walizki, by następnego dnia wyruszyć na spotkanie z Machu Picchu spakowani w mały, podręczny plecak (walizki zostawiamy w hotelu). Nocleg w Aguas Calientes.

 

6.dzień

Peru - śladami Imperium Inków

MACHU PICCHU

Zaczynamy dzień od wczesnej pobudki, po której ruszamy na zwiedzanie inkaskich ruin Machu Picchu. To najlepiej zachowane miasto Inków jest obowiązkowym punktem podczas pobytu w Peru. Magia tego miejsca, niesamowite kamienne budowle, doskonale zachowane tarasy uprawne oraz góry spowite mgłą sprawiają wrażenie tajemniczości i trwale zapisują się w pamięci. Zagłębimy się w historię Imperium Inków, spacerując po kamiennych dróżkach w otoczeniu idealnie skonstruowanych budowli.

Po zwiedzeniu Machu Picchu rozpoczynamy wejście na Wayna Picchu bądź alternatywnie na Huchuy Picchu – góry, których charakterystyczne stożkowate kształty znane są z klasycznych panoramicznych ujęć Machu Picchu, a wejście na jeden z tych szczytów da nam wyjątkową sposobność spojrzenia na niesamowite Miasto Inków z zupełnie innej perspektywy.

Po południu powrót do Aguas Calientes, przerwa na obiad i przejazd do Cusco. Ale to nie koniec atrakcji, bo przed nami jeszcze degustacja lokalnego trunku — chicha, podczas której poznamy tajniki produkcji kukurydzianego napoju. Wieczorem powrót i nocleg w Cusco.

7.dzień

Peru - śladami Imperium Inków

CUSCO – GÓRA TĘCZOWA VINICUNCA

Na zakończenie wyjazdu kolejna zapierająca dech w piersi atrakcja! Wyjazd rozpoczniemy bardzo wcześnie rano, by przed wschodem słońca dotrzeć do miasteczka Cusipata i rozpocząć dwugodzinny trekking na punkt widokowy, skąd podziwiać będziemy pierwsze promienie słońca na Górze Tęczowej Vinicunca.

Po tym niezwykłym spektaklu udamy się w drogę powrotną do Cusco, zatrzymując się na krótki postój i posiłek. Po południu wrócimy do miasta gdzie będziemy mieć czas wolny, a dla chętnych – kolacja i kolejna okazja, by spróbować lokalnej kuchni.

8.dzień

Peru - śladami Imperium Inków

CUSCO – LIMA

Czas na pożegnalny spacer po dawnej stolicy Inków. Wybierzemy się na mercado, czyli lokalny rynek, gdzie będzie ostatnia okazja, by poszukać wyjątkowych pamiątek z Peru i raz jeszcze zanurzyć się w peruwiańskich smakach i aromatach. Po raz ostatni przejdziemy się po głównym placu Plaza de Armas i znajdziemy chwilę na pamiątkowe zdjęcia z małymi alpakami i lamami. Nocleg w Limie.

 

9.dzień

Peru - śladami Imperium Inków

CHICAGO

Naszą przygodę kończymy na lotnisku. Z masą wspomnień i zdjęć oraz  zapakowanymi w walizce pamiątkami wracamy do domu. Po odprawie paszportowo-bagażowa wylatujemy do portu docelowego.

Peru – śladami Imperium Inków

Zapraszamy na inne wyprawy z Golden Age Travel. Tutaj znajdziesz aktualną ofertę.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).