Pożegnanie lata w Michigan

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $125

Cena zawiera

  • przejazd minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu (łącznie $65)
  • wyżywienia
  • miasteczko Saugatuck
  • przejażdżka samochodami terenowymi pod wydmach Saugatuck
  • rejs statkiem wycieczkowym po rzece i jeziorze Kalamazoo oraz Jeziorze Michigan
  • spacer pod latarnię w Michigan City

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Czas pożegnać lato, które w kalendarzu wprawdzie obwieszcza swój koniec 22 września ale przyznacie, że w powietrzu czuć już jesień. Nasza propozycja na pożegnanie lata to miasteczko Saugatuck w stanie Michigan, w którym bodaj ostatni raz planujemy zaznać typowo letnich uciech.

Wycieczkę rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) we wczesnych godzinach porannych. Saugatuck to urocze miasteczko z plażowym klimatem, marynistycznymi pamiątkami i zapachem smażonych ryb. Spędzimy tam prawie cały dzień korzystając z różnych atrakcji, które oferuje.

Na początek wydmy Saugatuck i przejażdżka samochodami terenowymi po piaszczystych pagórkach. Jako, że będziemy mieć kierowcę, pozostanie nam tylko rozkoszować się prawie 40-minutową jazdą po nietypowym terenie. Dłuższy przystanek w połowie trasy da możliwość rozprostowania nóg, wspięcia się na szczyty wydm lub po prostu zrobienia wspaniałych zdjęć przed wydmami i jeziorem.

Następnie czeka nas rejs i błogie lenistwo na pokładzie statku wycieczkowego. Popłyniemy nim w półtoragodzinny rejs w górę rzeki Kalamazoo do jeziora Kalamazoo. Będziemy podziwiać malownicze miasteczko Saugatuck z górnego pokładu statku, mijając różnych romiarów i kształtów liczne łodzie i jachty oraz luksusowe domy. Wypłyniemy też na szerokie wody Jeziora Michigan i poznamy ciekawą historię okolicy.

Po powrocie na ląd krótki udamy się na spacer wśród kolorowych sklepików, butików i kafejek. Skosztujemy smacznej ryby a potem wyruszymy w drogę powrotną do Chicago. W trakcie przejazdu zatrzymamy się w Michigan City by wybrać się na spacer przy plaży do latarni jeziornej, niesłusznie nazywanej morską : ) Przy sprzyjającej pogodzie obejrzymy tam zachód słońca.

Do Chicago planujemy powrócić w godzinach wieczornych.

 

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).