Sekrety Karoliny Północnej i Południowej

8 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1695

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
 • jeden (1) nocleg w Gaylord Opryland Resort
 • dwa (2) noclegi w hotelu przy plaży Myrtle Beach (pokoje hotelowe z balkonem i widokiem na ocean)
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • śniadania (jeśli są wliczone w dobę hotelową)
 • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • wyżywienia nie ujętego w świadczeniach
 • kosztu biletów wstępu
 • atrium i hotelowe ogrody Gaylord Opryland Resort
 • przejazd przez Smoky Mountains
 • Park Narodowy Great Smoky Mountains NP
 • przełęcz Newfound Gap
 • monolit Chimney Rock – wjazd na szczyt
 • atlantycki kurort Myrtle Beach
 • Charleston – “Perła Południa”
 • John’s Island i “anielski dąb”
 • plantacja Magnolia
 • Park Narodowy Congaree NP
 • rezerwat Indian Cherokee
 • Gatlinburg – brama do Parku Narodowego Smoky Mountains

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Ruszamy na podbój dwóch stanów: Karoliny Północnej i Karoliny Południowej. W naszej podróży dotrzemy aż nad wybrzeże Atlantyku. Odwiedzimy dwa parki narodowe, Great Smoky Mountains National Park oraz Congaree National Park, zobaczymy kilka wodospadów, będzie czas na plażowanie w znanym kurorcie Myrtle Beach, zwiedzimy też miasto Charleston – perłę i jedno z najstarszych miast Karoliny Południowej oraz zachwycimy się hiszpańskim mchem na starych dębach historycznej plantacji. Czeka nas wiele pięknych tras i ciekawych miejsc.

Wycieczkę rozpoczniemy wczesną zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634), po której ruszymy w drogę. Przejedziemy przez Illinois, Indianę, Kentucky i Tennessee. Po dotarciu do Nashville, zakwaterujemy się w pięknym Gaylord Opryland Resort. To największy, nie będący kasynem, hotel w USA. Czas wolny na odpoczynek po podróży lub/i zgłębianie hotelowych atrakcji. Do naszej dyspozycji będą m.in. kryte ogrody atrium, po których wybierzemy się na relaksujacy spacer. Chętni będą mogli wybrać się na przejażdżkę gondolą lub odpocząć przy fontannie, obserwując pokaz światła i dźwięku. Do dyspozycji gości hotelowych jest szeroki wybór wielokrotnie nagradzanych restauracji i barów, światowej klasy spa oraz najnowocześniejsze centrum fitness.

2.dzień

Opuszczamy bajeczny hotel i udajemy się do Pigeon Forge. Tam zatrzymamy się przy malowniczym, starym młynie na przedpołudniową kawę i lunch. Dalsza droga prowadzić będzie przez piękne krajobrazy Wielkich Gór Dymnych (Great Smoky Mountains)

Zatrzymamy się przy znaku granicznym oddzielającym Tennessee od Karoliny Północnej na przełęczy z piękną panoramą na wspomniane Smoky Mountains. Droga wiodąca przez Newfound Gap jest znana jako jedna z najpopularniejszych tras widokowych w Smoky Mountains. Przełęcz znajduje się na wysokości 5056 stóp (1541 m), co czyni ją najniżej przejezdną przełęczą przez Park Narodowy Great Smoky Mountains.

Następnie udamy się do jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Karoliny Północnej – Chimney Rock. Jest to monolit, z którego szczytu rozciąga się panoramiczny widok na wąwóz Hickory Nut Gorge oraz jezioro Lure. Do zapierających dech w piersiach widoku prowadzi ponad 500 schodów. Widok wart jest wysiłku ale na szczęście jest też winda: ) Jest to zresztą jedyna góra w USA z ukrytą wewnątrz windą).

 

Nasyceni pięknymi widokami udamy się na nocleg.

3.dzień

W trzecim dniu naszej wycieczki dojedziemy nad „Wielką Wodę”. Od Oceanu Atlantyckiego dzieli nas niecałe 200 mil, więc fale Atlantyku zobaczymy jeszcze przed południem. Przed nami cały dzień na aklimatyzację, odpoczynek i regenerację sił po dotychczasowej podróży. Po zakwaterowaniu w hotelu, w którym spędzimy dwie noce, czas wolny. Nasz hotel położony jest przy samej plaży a pokoje wyposażone są w balkony z widokiem na ocean. Odpoczniemy i nacieszymy oczy i duszę widokiem bezkresnego oceanu.

 

4.dzień

Myrtle Beach to miasto i popularny ośrodek wypoczynkowy na atlantyckim wybrzeżu Karoliny Południowej. Plaże ciągną się na odcinku 60 km a wzdłuż morskiej promenady znajdują się stoiska z pamiątkami i restauracjami. Przy promenadzie znajduje się też park rozrywki Family Kingdon i SkyWheel, jeden z najwyższych diabelskich młynów w kraju.

Czas wolny na plażowanie, spacery wzdłuż atlantyckiej plaży i korzystanie z kąpieli. Dla chętnych wczesna pobudka by obejrzeć wschód słońca nad Atlantykiem – przy sprzyjającej pogodzie jest on naprawdę wart krótszego snu.

5.dzień

Po śniadaniu przejazd do Charleston, najstarszego miasta Karoliny Południowej, nazywanego „Perłą Południa”. Założone w 1670 r jest ważnym punktem na historycznej mapie Stanów Zjednoczonych. Miasto malowniczo położone nad Oceanem Atlantyckim jest pełne uroku. Turystów zachwyca staromodna architektura i różnokolorowe budynki w charakterystycznym dla południa stylu. Klimatu dodaje bogata roślinność i wszechobecne palmy. Sama architektura, bogata historia i dziedzictwo kulturowe nie robiłyby jednak aż takiego wrażenia na turystach, gdyby nie specyficzna atmosfera, którą tworzą sami mieszkańcy miasta. Południe Stanów Zjednoczonych generalnie słynie z niezwykłej gościnności. Nie ma wątpliwości, że w takiej atmosferze zwiedzanie staje się czystą przyjemnością.

Odwiedzimy Battery Park i nabrzeże z charakterystyczną fontanną i pięknymi historycznymi rezydencjami w kolonialnym stylu. Spacer wśród stylowych willi plantatorów i drzew z hiszpańskim mchem sprawi, że poczujemy się jak w serialu „Północ Południe”. Obejrzymy też ‘Rainbow Row”, szereg zabytkowych, kolorowych domów i jedno z najbardziej kultowych miejsc w Charleston.

6.dzień

Kontynuujemy naszą przygodę z Południową Karoliną. Zanim jednak dotrzemy do kolejnej perełki Południa, odwiedzimy John’s Island z niesamowitym drzewem, znanym jako „Angel Oak”. Szacuje się, że „anielski dąb” jest jednym z najstarszych żywych organizmów na wschód od rzeki Mississippi. Ma 65 stóp wysokości i 28 stóp w obwodzie. Jego długie i kręte gałęzie zacieniają obszar o powierzchni 17 tys stóp kwadratowych. To niesamowite drzewo oparło się wielu kataklizmom i przeciwnościom losu. Przetrwało kilka huraganów, powodzi i trzęsienie ziemi, a nawet huragan Hugo, który zniszczył Charleston w 1989 roku.

Następnie zwiedzimy plantację Magnolia, która została wybrana jako jeden z „Najpiękniejszych ogrodów Ameryki” (Magazyn Travel + Leisure) i jest jedynym ogrodem uhonorowanym tym wyróżnieniem w stanie Karolina Południowa! Założona w 1676 roku przez rodzinę Drayton, Magnolia Plantation przetrwała wieki i była świadkiem rozwoju historii narodu od rewolucji amerykańskiej przez wojnę secesyjną i później. Otoczona jest najstarszymi, publicznymi ogrody w Ameryce, otwartymi dla zwiedzających w 1870 roku.

Późnym popołudniem przejedzimy do Parku Narodowego – Congaree NP. Jest to jeden z najmniejszych amerykańskich parków narodowych a większośc bagiennego terenu parku jest niedostępna dla turystów. Wybierzemy się na na krótki spacer po drewnianych kładkach by przyjrzeć się typowej dla tego rejonu roślinności, wśród której dominują cyprysy.

Przejazd na nocleg.

7.dzień

Po śniadaniu udajemy się w kierunku znanego nam już Parku Narodowego Wielkich Gór Dymnych (Great Smoky Mountains NP). Zanim dotrzemy na nocleg w Tennessee, czeka nas jednak kilka bardzo ciekawych miejsc.

Na początek odwiedzimy spektakularną kaplicę, z której widok dosłownie zapiera dech w piersiach. Sam projekt kaplicy jest bardzo nietypowy, a niesamowita panorama na góry potęguje wrażenia.

Następnie udamy się do Cherokee w stanie Tennessee zatrzymując się przy wodospadzie, do którego wiedzie krótki spacer. Odwiedzimy Muzeum Indian z plemienia Cherokee, poznamy ich fascynujące dziedzictwo, historię i kulturę.

Po południu ustawimy GPS na Gatlinburg. Miasto, znane jest jako brama do Parku Narodowego Great Smoky Mountains, ma bardzo dobrą lokalizację a wspomniany park jest najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym w USA. Wiele z jego kluczowych atrakcji oferuje wspaniałe widoki na wspomniany park, w tym wysoka na 407 stóp wieża widokowa Space Needle. Czas wolny na zakup pamiątek.

Przejazd na nocleg.

8.dzień

To ostatni dzień naszej wycieczki. Opuszczamy górzyste tereny Tennessee i kierujemy się w stronę Chicago. Czeka nas przejazd do Chicago, który umilimy sobie wspomnieniami z wyjazdu. Do Chicago planujemy dotrzeć w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Trasa wybranej wycieczki

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).