Springfield – stolica Illinois

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $125

Cena zawiera

  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • bilety wstępu ($15)
  • wyżywienia

Springfield to stolica stanu Illinois i miejsce ściśle związane z jednym z najbardziej popularnych i najważniejszych prezydentów USA – Abrahamem Lincolnem.

Bywa, że mieszkając w Chicago lub okolicy od wielu już lat, nie mieliśmy do tej pory okazji odwiedzić stolicę naszego stanu. Teraz taka okazja się nadarza więc warto skorzystać. Zapraszamy na wycieczkę do Springfield, bogatej w historię stolicy Illinois.

W programie wyjazdu znajdziecie między innymi:

  • Kapitol, gdzie odkryjemy serce stanowej władzy, zwiedzając imponujący budynek z ciekawą historią i architekturą
  • Muzeum poświęcone Abrahamowi Lincolnowi, jednemu z najważniejszych prezydentów w historii USA. Znajdziemy tu eksponaty, dokumenty i artefakty związane z jego życiem i prezydenturą
  • Dom, w który mieszkał Abraham Lincoln. Przeniesiemy się w czasie, odwiedzając dom, w którym mieszkał sam Abraham Lincoln. Poznamy intymne szczegóły z życia prezydenta, obserwując jego domową przestrzeń
  • Cmentarz, gdzie jest pochowany Prezydent. Złożymy hołd odwiedzając miejsce spoczynku Abrahama Lincolna, które przyciąga wielu zwiedzających i poznając ciekawe fakty związane z ostatnimi chwilami życia Prezydenta

Kultura i historia


Plan podróży

1.dzień

Naszą jednodniową wycieczkę rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634), sprzed którego wyruszymy we wczesnych godzinach porannych.

Kierując się na południe docieramy do Springfield – stolicy stanu Illinois, gdzie zobaczymy budynek Kapitolu oraz kilka miejsc związanych z jednym z najbardziej popularnych prezydentów, Abrahamem Lincolnem.

Lincoln to bardzo ciekawa postać, przykład człowieka z nizin społecznych, który mimo braku jakiegokolwiek wykształcenia osiągnął najwyższą pozycję w państwie. Jak to zrobił? Odpowiedź poznamy na wycieczce.

Odwiedzimy dom, w którym Prezydent mieszkał przez 17 lat zanim po wygranych wyborach przeprowadził się do Białego Domu. Pospacerujemy po historycznej uliczce i zatrzymamy się na cmentarzu, gdzie znajduje się mauzoleum z sarkofagiem, w którym znajduje się trumna Prezydenta.

Odwiedzimy też bardzo ciekawe Muzeum Abrahama Lincolna, gdzie obejrzymy wspaniale zorganizowaną wystawę obrazującą historię jego życia, od czasów gdy był małym chłopcem aż do jego śmierci. Jest to też miejsce, które w świetny sposób obrazuje historię Stanów Zjednoczonych i trudny okres Wojny Secesyjnej, w którym Lincolnowi przyszło sprawować władzę.

Muzeum jest bardzo pouczające i niezwykle ciekawie zorganizowane. Poza wystawą, wyświetlane są filmy w technologii 4D, np „Duchy w Muzeum” z niesamowitymi efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Są też figury woskowe, stroje z epoki, interaktywne ekrany oraz prezentacje multimedialne i teatr.

Zatrzymamy się również przy budynku stanowego Kapitolu. Oglądniemy go z zewnątrz i zwiedzimy piękne wnętrza budynku, który jest siedzibą organów ustawodawczych i wykonawczych rządu amerykańskiego w stanie Illinois. Obecny budynek jest szóstym budynkiem, który służy jako siedziba kapitolu od czasu przyjęcia Illinois do Stanów Zjednoczonych w 1818 roku.

Późnym popołudniem przejazd w drogę powrotną do Chicago. Po drodze zatrzymamy się w jednym z miejsc związanych z legendarną Route 66, “matką” wszystkich dróg. Ta zabytkowa droga, która rozpoczynała się w Chicago, a kończyła w Santa Monica w Kalifornii jest wpisana do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych.

Planowany powrót w godzinach wieczornych.

 

Sprawdź inne wycieczki w ofercie Golden Age Travel

 

Springfield – stolica Illinois

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).