Zachodnie parki narodowe USA w zimowej odsłonie 2024

7 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $1695

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Chicago – Las Vegas – Chicago
 • sześć (6) noclegów w hotelach wysokiej klasy turystycznej
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • śniadania, jeśli są wliczone w dobę hotelową
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu
 • wyżywienia nie wymienionego w świadczeniach

Parki narodowe USA to wizytówka tego kraju a wycieczka do zachodnich parków narodowych zimą to niepowtarzalna okazja by docenić piękno tych miejsc w mniej znanej odsłonie. Kontrast czerwonych skał oprószonych białym pyłem na tle niebieskiego nieba robi wrażenie a każde z tych miejsc jest niepowtarzalne w swojej urodzie. Zobaczymy m. in. takie miejsca jak:

 • Dolina Ognia (Valley of the Fire)
 • Park Narodowy Zion (Zion NP)
 • Coral Pink Sand Dunes SP
 • Belly of the Dragon
 • Park Narodowy Kanionu Bryce (Bryce Canyon NP)
 • Park Narodowy Rafy Kapitolińskiej (Capitol Reef NP)
 • Park Narodowy Krainy Kanionów (Canyonlands NP)
 • Park Narodowy Łuków Skalnych (Arches NP)
 • Natural Bridges NM
 • Park stanowy Goosenecks (Goosenecks SP)
 • Dolina Monumentów (Monument Valley)
 • Horseshoe Bend
 • Park Narodowy Wielkiego Kanionu (Grand Canyon NP) – krawędź południowa

Kaniony

Parki narodowe

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO – LAS VEGAS – DOLINA OGNIA – KANAB

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa bagażowa i przelot do Las Vegas. Tam rozpocznie się nasza objazdowa wycieczka, podczas której odkryjemy piękno otulonych zimową szatą wszystkich pięciu parków narodowych stanu Utah.

Po zapakowaniu bagaży udajemy się w drogę do Kanab. Trasa nie jest długa ale mimo to urozmaicimy ją sobie wizytą w pięknym parku stanowym Doliny Ognia (Valley of Fire SP). Będzie to odpowiedni wstęp do zwiedzania pozostałej słynnej „piątki”.

Dolina Ognia zadziwia niezwykłą budową geologiczną. Występujące tam skały piaskowe już same w sobie mają kolor pomarańczowy, a ich niesamowicie poskręcana struktura oświetlona promieniami słońca sprawia, że z daleka wyglądają jak płomienie szalejącego pożaru. Przejedziemy parkową drogą zatrzymując się w ciekawych widokowo miejscach.

Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Kanab.

Parki narodowe USA
Valley of the Fire

 

2.dzień

ZION NP – CORAL PINK SAND DUNES

Pierwszym z pięciu parków narodowych Utah, który odwiedzimy podczas naszej wycieczki będzie Park Narodowy Zion. To park wysoko ceniony wśród wielu wytrawnych turystów i podróżników.

W tym zróżnicowanym krajobrazowo rezerwacie przyrody są wysokie klify Kanionu Zion i pionowe skały, głębokie doliny, szmaragdowe stawy i wodospady. Śnieg pokrywający ściany i wyższe partie skalnych formacji jedynie dodaje uroku kontrastującym czerwonym skałom na tle niebieskiego nieba.

Przejedziemy Zion Canyon Scenic Drive – drogą, która przecina główną część parku, prowadzącą do leśnych szlaków wzdłuż rzeki Virgin. Odwiedzimy Visitor Center, gdzie zaopatrzymy się w przydatne mapy i materiały reklamowe

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wybierzemy się na szlak do Szmaragdowych Źródeł, zatrzymamy się przy Dworze Patriarchów i Płaczącej Skale. Krótki spacer zaprowadzi nas do miejsca, skąd co bardziej odważni wybierają się latem na nietypowy szlak The Narrows wiodący korytem rzeki Virgin.

Piękne widoki, ogromne monolity i tunele wzdłuż malowniczej parkowej drogi będa okazją do zrobienia ciekawych zdjęć.

Zachód słońca planujemy w parku stanowym Coral Sand Dunes. To idealna miejscówka, by obejrzec jak promienie słońca rozświetlają różowy piasek na wydmach.

Nocleg w Kanab.

Zachodnie parki narodowe USA - Zion NP

3.dzień

BELLY OF THE DRAGON – BRYCE CANYON NP

W tym dniu odwiedzimy kolejny park narodowy ale zanim do niego dotrzemy przyjrzymy się popularnej atrakcji geologicznej o wymownej nazwie „Belly of the Dragon”.

To fascynujące miejsce to nic innego jak jaskinia utworzona w miękkim piaskowcu o czerwono-pomarańczowej barwie. Erozja wodna i proces wietrzenia utworzyły z czasem charakterystyczny tunel, który kształtem przypomina tytułowy brzuch smoka.

Następnie przejedziemy do Parku Narodowego Bryce. Park jest znany ze swoich spektakularnych formacji skalnych, zwanych hoodoos. Wysokie wieże i iglice skalne we wszystkich odcieniach różu, czerwieni i pomarańczy powstały na skutek działania wiatru, wody i lodu tworząc niezwykłe, niemal nierealne krajobrazy.

Oprócz formacji „hoodoos” w kanionie Bryce (który NB nie jest tak naprawdę kanionem, gdyż nie przepływa przez niego żadna rzeka) zobaczymy też naturalne łuki i mosty skalne, amfiteatry oraz liczne szlaki i punkty widokowe. Nazwy wielu z nich sugerują najlepszą porę dnia do podziwiania ich niezywkłych widoków (Queen’s Garden Trail, Sunrise Point, Sunset Point, Inspiration Point, Fairyland Loop Trail)

Zakwaterowanie w hotelu w okolicy parku narodowego Bryce.

Zachodnie parki narodowe USA - Bryce Canyon NP

 

4.dzień

CAPITOL REEF NP – MOAB

Dzisiaj półmetek naszej wspaniałej zimowej wyprawy po parkach narodowych Utah. Po śniadaniu przejedziemy do Parku Narodowego Rafy Kapitolińskiej (Capitol Reef NP).

Nasza trasa prowadzić będzie widokową, malowniczą drogą nr 12. W trakcie przejazdu zatrzymamy się na postoje w punktach widokowych, których tam nie brakuje, ponieważ praktycznie za każdym zakrętem skrywa się kolejna perełka.

Zatrzymamy się przy co ciekawszych miejscówkach, jak Panorama Point, Gooseneck Overlook czy The Flutted Wall. Spektakularne widoki wytłumaczą nam w.w. nazewnictwo.

Ciekawostką parku są też liczne petroglify czyli rysunki naskalne, które pozostawili dawni mieszkańcy tych terenów.

Po południu przejazd do miasteczka Moab, które będzie naszą bazą wypadową do pozostałych dwóch parków narodowych.

Zakwaterowanie i nocleg w Moab.

Zachodnie parki narodowe USA - Capitol Reef NP

5.dzień

CANYONLANDS NP – ARCHES NP

Wschód słońca w Parku Narodowym Canyonlands a zachód słońca w parku narodowym Arches? Dlaczego nie?

Sprawdzimy pogodę i jeśli tylko prognoza nie będa zapowiadać zachmurzenia na dzień następny czeka nas wczesna pobudka. Warto! To będzie długi ale piekny dzień. Jeszcze przed świtem wyruszymy na szlak do Mesa Arch – pięknego łuku na wschodnim płaskowyżu Island in the Sky w Parku Narodowym Canyonlands.

Łuk przyciąga amatorów i zawodowych fotografów, którzy grubo przed wschodem słońca szukają najlepszej miejscówki i zajmują pozycję, by zdążyć zrobić zdjęcie łuku, oświetlonego promieniami wschodzącego słońca.

Canoyonlands to przepiękna, skalista kraina, poprzecinana wodami rzek Colorado i Green River. Przejeżdżając parkową drogą zatrzymamy się przy licznych punktach widokowych.

Po południu odwiedzimy Park Narodowy Łuków Salnych (Arches NP). To jeden z najpiękniejszych parków w USA a unikalność jego krajobrazu wynika z ponad 2 tysięcy różnego rozmiaru, wysokości i rozpiętości łuków, bram, okien i mostów skalnych.

W trakcie zwiedzania zobaczymy wiele oryginalnych formacji skalnych, z których większośc dostepna lub widoczna jest z drogi, która prowadzi przez park na odcinku 25 mil.

Wieczorem powrót do hotelu w Moab na nocleg.

Zachodnie parki narodowe USA - Arches NP

6.dzień

NATURAL BRIDGES NM – GOOSENECKS SP – MONUMENT VALLEY – HORSESHOE BEND

W tym dniu przygotowaliśmy dla Was kolejne niespodzianki, a każda w stulu „szczęka opada” : )

Na początek zobaczymy Pomnik Narodowy Natural Bridges, który jest domem dla trzech niezwykłych, naturalnych. Te budzące podziw formacje geologiczne kształtowały się przez tysiące lat w wyniku erozyjnego działania wody na piaskowiec Cedar Mesa.

Ciągle postępująca erozja jedynie zwiększa poczucie zachwytu i uznania dla tych niezwykłych formacji geologicznych, a że naturalne mosty mogą wkrótce się zawalić zatem musimy się spieszyć!

Następnie przejedziemy do kolejnej niezwykłej miejscówki – Parku Stanowego Goosenecks. Powolne wynoszenie płaskowyżu Koloradu zmusiło rzekę San Juan do wycinania meandrów w płaskowyżu, na skutek czego powstał 300-metrowej głębokości kanion.

Stamtąd już blisko do znanej z reklam i westernów Monument Valley. To święte miejsce Indian Navajo to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Stanach Zjednoczonych, sfotografujemy je więc i my.

Gdzie obejrzymy zachód słońca? W okolicy nie ma lepszego miejsca niż Horseshoe Bend. Południowo-zachodnia część Stanów Zjednoczonych to miejsce wielu zapierających dech w piersiach formacji skalnych, a jedną z nich jest właśnie Horseshoe Bend – spektakularny zakręt szmaragdowej rzeki Colorado w kształcie podkowy.

Nocleg w Page.

Zachodnie parki narodowe USA - Monument Valley

7.dzień

GRAND CANYON NP

Wszystko co dobre, szybko się kończy. To ostatni dzień naszej zimowej wyprawy do zachodnich parków narodowych USA w zimowej odsłonie. Na pożegnanie ostatni rzut oka na czerwone skały i ostatnie zdjęcia.

Ten dzień wypełni nam przejazd do Las Vegas, w którym rozpoczynała się nasza przygoda z zachodnim światem czerwonych skał, spektakularnych kanionów, głębokich wąwozów i indiańskiej muzyki. Po drodze postoje w ciekawych punktach widokowych.

Podczas przejazdu zatrzymamy się przy południowej krawędzi Wielkiego Kanionu. Ten największy na Ziemi kanion jest cudem natury, który po prostu trzeba zobaczyć. Przejdziemy się malowniczym szlakiem wzdłuż krawędzi kanionu, zatrzymując się przy najciekawszych punktach widokowych. Nie bez powodu szlak ten  jest jednym z najbardziej popularnych, bowiem widoki, które oferuje, są bezkonkurencyjne.

Ten największy na świecie przełom rzeki zaskakuje, zdumiewa i na wszystkich, bez wyjątku, robi niesamowite wrażenie. Krawędź południowa jest bardziej spektakularna niż północna, i to właśnie tam powstaje większość zdjęć, które, kolokwialnie rzecz ujmując, robią się same.

Przyjazd do Las Vegas. To tutaj zamienimy samochód na samolot, którym wrócimy do Chicago. Przewidywany czas przylotu do Chicago planowany jest na późne godziny wieczorne.

Zachodnie parki narodowe USA w zimowej odsłonie 2024

Zachodnie parki narodowe USA - Grand Canyon NP

Więcej ofert znajdziesz tutaj.

 

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).