Lodowa magia Grand Island – wycieczka do jaskiń lodowych nad Jeziorem Superior

3 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $545

Cena zawiera

 • dwa (2) noclegi w hotelu wysokiej klasy turystycznej
 • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych
 • dwa (2) śniadania
 • do dyspozycji gości hotelowych jest basen z jaccuzi oraz sauna
 • przejazdy minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

 

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu (cena do potwierdzenia w biurze)
 • wyżywienia nie wymienionego w świadczeniach

Lodowe jaskinie na Grand Island w Michigan to prawdziwy klejnot wybrzeża Jeziora Superior (Jeziora Górnego). Zapraszamy zatem na zimową wycieczkę na północ stanu Michigan, nad wybrzeże Jeziora Superior.

Wybierzemy się na wyspę Grand Island, która jest rajem dla miłośników przyrody. Zimą przyciąga ona błyszczącymi kryształami i kolumnami lodu oraz zwisającymi niczym firany soplami, które chronią wejścia do skalnych nisz. Tworzy to wręcz  surrealistyczny krajobraz, który można podziwiać tylko wtedy, gdy w przyrodzie zapanują idealne warunki do utworzenia lodowych arcydzieł.

Odwiedzimy również miasta Marquette i Munising, które pozwolą nam docenić zimową scenerię klifowego wybrzeża Jeziora Górnego.

Na zakończenie zimowej wyprawy czeka nas tradycyjny kulig saniami z pieczoną na ognisku kiełbasą. Któż nie lubi takich klimatów?

 

UWAGA!

 • Program realizowany jest we współpracy z Rek Travel USA
 • Oferta Rek Travel USA dostępna tutaj.

Jaskinie

Kultura i historia

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Lodowe jaskinie nad Jeziorem Superior

Wycieczkę rozpoczynamy tradycyjnie, czyli zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving park., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych. Ruszamy na północ w kierunku Green Bay.

Zanim dojedziemy do Green Bay zatrzymamy się w Sheboygen – miasteczku, które może pochwalić się ponad 40 budynkami przywróconymi do pierwotnego blasku z XIX wieku. Nic dziwnego, że to niezwykłe miasto otrzymało nagrodę The Great American Main Street Award. Wybierzemy się na krótki spacer po historycznym centrum miasta i zatrzymamy się przy wraku Lottie Cooper, trzymasztowego szkunera, który wywrócił się i zatonął tuż przy porcie Sheboygan w 1894 roku, a który został odkryty podczas budowy mariny.

Dalszy przejazd nad Jezioro Górne (Superior Lake) z krótkimi przerwami na rozprostowanie nóg i posiłek.

Nocleg planujemy w hotelu w Marquette, gdzie spędzimy dwie noce. Odpoczynek po podróży (w hotelu jest basen, jaccuzi i sauna).

Wycieczka do lodowych jaskiń nad Jeziorem Superior.

2.dzień

Lodowe jaskinie nad Jeziorem Superior

Dzisiaj czeka nas nie lada atrakcja. Wybierzemy się do lodowych jaskiń na wyspie Grand Island. To niesamowite doświadczenie, które pozwala odczuć siłę i surowe piękno zimy. Zwisające, niczym firanki, zamarznięte sople, okalające wejścia do skalnych nisz robią niesamowite wrażenie. Jaskinie lodowe to prawdziwy cud natury, który wraz z całą zimową scenerią klifowego wybrzeża Jeziora Górnego zachwyca i nie ma sobie równych. Jeśli dopisze słoneczna pogoda, będziemy podziwiać jak lodowe formacje odbijają się w słońcu, tworząc magiczne widoki.

Po południu spacer przy brzegu jeziora do Miners Castle. Ta imponująca formacja skalna oferuje spektakularne widoki na Jezioro Górne oraz okoliczne lasy. Przy sprzyjających warunkach pogodowych, wdychając świeże powietrze i ciesząc się chwilą spokoju, zaczekamy w tym malowniczym miejscu na zachód słońca.

Powrót na nocleg do hotelu w Marquette.

Wycieczka do lodowych jaskiń nad Jeziorem Superior.

3.dzień

Lodowe jaskinie nad Jeziorem Superior

Marquette leży nad brzegiem największego i najbardziej wysunietego na północ jeziora w kompleksie pięciu Wielkich Jezior Ameryki Północnej. Zanim opuścimy jego piękne tereny, odwiedzimy historyczną dzielnicę miasta, która prezentuje bogatą kuturę i historię regionu.

Zatrzymamy się również przy doku, które zimą, przy idealnych warunkach do zamarznięcia, zamienia się w lodowisko. Jeśli w trakcie naszego pobytu takie warunki zaistnieją, będziemy podziwiać śmiałków jeżdżących po zamarzniętej tafli jeziora, która przypomina lustro.

Następnie opuszczamy wybrzeże Jeziora Górnego i ruszamy w drogę powrotną. W trakcie przejazdu krótkie postoje na rozprostowanie nóg oraz gorącą herbatę/kawę.

Na zakończenie wycieczki proponujemy jedną z największych atrakcji zimowego sezonu czyli tradycyjny kulig saniami. Zaprzęg koni powiezie nas leśnymi szlakami, przy dźwiękach sań, wsród oświetlonych lampkami i światełkami drzew. Wcześniej usiądziemy przy ognisku by się rozgrzać i posmakować pieczonej na ogniu kiełbasy.

Po kuligu przejazd do Chicago, do którego planujemy powrócić w godzinach wieczornych.

 

Sprawdź inne wyjazdy z Golden Age Travel.
Tutaj znajdziesz program jednodniowej, zimowej wycieczki z kuligiem.
A może zachodnie parki narodowe USA w zimowej szacie?

Lodowe jaskinie nad Jeziorem Superior

Wycieczka do lodowych jaskiń nad Jeziorem Superior.

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).