Thanksgiving 2023 w St Louis

2 dni
11-23-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $395

Cena zawiera

 • nocleg w hotelu wysokiej klasy turystycznej z kasynem
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu
 • wyżywienia

Thanksgiving w St Louis

 • Casey – „Small Town with Big things”
 • St Louis: bazylika katedralna i Gateway Arch – Brama na Zachód
 • wizyta w historycznym hotelu z XIX wieku
 • zwiedzanie Muzeum Sztuki w St Louis
 • Way of Lights – Droga Świateł przy sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej

 

Kultura i historia

Muzea

Rozrywka

Thanksgiving


Plan podróży

1.dzień

Thanksgiving 2023 w St Louis

Zapraszamy na Święto Dziękczynienia do Saint Louis w Missouri.

Thanksgiving to jedno z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych świąt w Stanach Zjednoczonych. Wiele osób podróżuje w tym czasie do swoich rodzin by wspólnie świętować przy stole zastawionym tradycyjnymi potrawami.

My również wybierzemy się w podróż a naszym docelowym miejscem będzie St. Louis. Naszą dwudniową wycieczkę rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel w godzinach porannych.

Postój w miasteczku, które jest szczęśliwym posiadaczem rekordów Guinnessa w kategorii dużego rozmiaru przedmiotów przedstawionych w postaci rzeźb plenerowych, w tym między innymi fotela bujanego, skrzynki pocztowej, gigantycznego ołówka czy klatki dla ptaków.

W St Louis odwiedzimy Union Station Hotel – wyjątkowy budynek, należący do 50 historycznych hoteli w USA, którego piękne wnętrza doskonale się wpisują w charakter tego dnia.

Wieczorem, po wspólnej kolacji, spacer pod pięknie podświetlony łuk będący ikoną miasta. Nocleg w St. Louis.

Thanksgiving w St Louis
Gateway Arch – ikona St Louis

 

2.dzień

Thanksgiving 2023 w St Louis

Po śniadaniu udamy się pod Gateway Arch, najbardziej znaną budowlę w St Louis. Dla chętnych wjazd na górę łuku i zwiedzanie Muzeum Ekspansji na Zachód. Następnie przejazd do bazyliki katedralnej, która słynie z pięknej złotej mozaiki, dekorującej ściany i sklepienie świątyni.

Odwiedzimy ponadto Muzeum Sztuki ze światowej sławy kolekcją obejmującą 5000 lat historii. Są wśród niej dzieła takich europejskich mistrzów jak Matisse, Gauguin, Monet, Picasso i Van Gogh. W muzeum znajdują się też egipskie mumie i ręcznie tkane dywany tureckie, które należą do najwspanialszych na świecie.

Po południu przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej, które od 1970 roku jest pięknie oświetlone Drogą Świateł (Way of Lights), pokazem bożonarodzeniowym nawiązującym do narodzin Chrystusa, jedynego światła świata.

Wyjazd w drogę powrotną do Chicago, do którego planujemy dotrzeć w późnych godzinach wieczornych.

Thanksgiving w St Louis
Bazylika katedralna pod wezwaniem św. Ludwika w St Louis

Zobacz oferte na swieta

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).