Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia i Wschodnie Wybrzeże Jeziora Michigan

3 dni
08-03-2024
Plan podróży
Cena $795

Cena zawiera

 • dwa (2) noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • dwa (2) śniadania
 • przejazd minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • wyżywienia nie ujętego w świadczeniach
 • kosztu biletów wstępu

Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia w rankingu najciekawszysh miejsc wschodniego wybrzeża Jeziora Michigan zajmują pierwsze miejsce. Sleeping Bear Dunes National Lakeshore to dzika natura, malownicze krajobrazy, piesze szlaki oferujące niepowtarzalne doznania i wspomniane wydmy, które z racji niebagatelnej wysokości zapewniają niesamowite, panoramiczne widoki na Jezioro Michigan.

Wyrusz z nami na niezapomnianą przygodę, podczas której:

 • zwiedzimy malownicze latarnie nad Jeziorem Michigan, świadectwo bogatej historii regionu
 • poczujemy dreszczyk emocji podczas przejażdżki otwartymi jeepami po wydmach, gdzie widoki i adrenalina gwarantują niezapomniane przeżycia
 • odwiedzimy miasteczko Leland, gdzie tradycyjny urok spotyka się z autentycznym smakiem rybackiej kuchni
 • staniemy na szczycie najwyższych wydm nad Jeziorem Michigan (ponad 400 stóp!)
 • nie przegapimy okazji, by podziwiać przepiękne punkty widokowe z panoramą na Jezioro Michigan
 • zachwycimy się zapierającym dech w piersiach zachodem słońca podczas rejsu statkiem po Jeziorze Michigan

 

Kultura i historia

Plaże

Rozrywka

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

Wschodnie Wybrzeże Jeziora Michigan i Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia

MICHIGAN WELCOME CENTER – ST. JOSEPH – LUDINGTON – BIG SABLE POINT LIGHTHOUSE – MANISTEE

Wycieczkę rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych. Kierując się drogą wzdłuż południowego i wschodniego wybrzeża Jeziora Michigan przejedziemy przez chicagowskie downtown, miniemy wydmy w Indianie i wjedziemy do naszego docelowego stanu – Michigan, Skrywa on prawdziwe perełki, a my odkryjemy je w ciągu najbliższych kilku dni.

Po przekroczeniu granicy stanu krótka wizyta w Welcome Center a następnie przejazd do St Joseph, gdzie wybierzemy się na spacer pod latarnię morską, która od 1832 roku strzeże wejścia do portu. Będzie to pierwsza z kilku latarni, które zobaczymy podczas wycieczki.

Nastpnie przejedziemy do Ludington. Artystów przyciąga naturalne piękno miasta, w którego centrum znajdują się galerie fotografów, malarstwa i rzeźby. Te ostatnie, wykonane z brązu, a przedstawiające różne aspekty historii tego portowego miasta, będziemy mieć okazję obejrzeć w formie ciągle powiększającej się kolekcji w parku przy promenadzie, w sąsiedztwie przystani. Ludington – Waterfront Sculpture Park

W Ludington zjemy smaczny lunch/obiad, po którym wybierzemy się na dłuższy spacer. Zaprowadzi nas on do Big Sable Point Lighthouse. Czarno-biała wieża, położona na piaskach wśród sosen to zabytkowa latarnia morska, wysoka na ponad 30 m. Szlak nie jest wymagający i ma długość ok 4 mil (w obie strony).

Następnie przejedziemy do Manistee i zakwaterujemy się w hotelu, w którym spędzimy dwie noce. Wieczorem obejrzymy zachód słońca topiącego się w wodach Jeziora Michigan.

 
2.dzień

Wschodnie Wybrzeże Jeziora Michigan i Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia

LELAND – SLEPPING BEAR DUNES NATIONAL LAKESHORE – PIERCE STOCKING SCENIC DRIVE

Karaiby na Środkowym Zachodzie? Sleeping Bear Dunes National Lakeshore ma wszystkie karaibskie klimaty z turkusową wodą, piaszczystymi plażami i pięknymi szlakami z widokiem na linię brzegową.

Kolejne atrakcje przed nami. Po śniadaniu wybierzemy się drogą, która  prowadzić nas będzie na północ wzdłuż piaszczystego brzegu Jeziora Michigan. Pierwszy postój urządzimy sobie w punkcie widokowym w najwyższym miejscu w okolicy, z którego po pokonaniu ponad 200 schodów podziwiać będziemy panoramę na jezioro.

Naszym kolejny przystankiem będzie Leland. To niewielkie miasteczko położone jest na wybrzeżu Sleeping Bear Dunes, na skrawku lądu pomiędzy jeziorem Michigan a jeziorem Leelanau. Zwiedzimy je pieszo, gdyż wszystkie sklepiki i galerie są w zasięgu spaceru. Miasteczko jest niezwykle malownicze dzięki położonym nad samą wodą restauracjom i niewielkiemu wodospadowi w samym centrum tej rybackiej wioski.

Następnie przejedziemy w kierunku Sleeping Bear Dunes National Lakeshore. Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia wznoszą się nad piaszczystymi plażami Jeziora Michigan, jedynego z Pięciu Jezior w całości znajdującego się w granicach USA. Z  60 milami chronionych plaż, miejsce to zostało kilka lat temu wybrane przez ABC Good Morning America najpiękniejszym miejscem w Ameryce.

Kolejnym punktem programu będzie przejazd 7-milową trasą widokową, która oferuje zapierające dech w piersiach widoki na wydmy, Michigan Lake i Glen Lake. Ta malownicza droga jest jedną z najbardziej spektakularnych tras widokowych w Stanach Zjednoczonych. Zatrzymamy się w licznych punktach widokowych  i obejrzymy panoramę jeziora z wysokości 450 stóp – jest to jeden z najlepszych widoków na Jezioro Michigan.

Przy sprzyjających okolicznościach planujemy wieczorny rejs po Jeziorze Michigan.

3.dzień

Wschodnie Wybrzeże Jeziora Michigan i Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia

SILVER LAKE-DUNE RIDE – LITTLE SABLE POINT LIGHTHOUSE – MUSKEGON –

To ostatni dzień naszej trzydniowej przygody z Michigan. Jak go spędzimy?

Po śniadaniu skierujemy się w kierunku Parku Stanowego Silver Lake. Położony na granicy dwóch jezior – Michigan Lake i Silver Lake pokryty on jest gęstym lasem i różnej wysokości i kształtu wydmami, będącymi dziełem wiejącego z dużą prędkością w stronę zachodniego wybrzeża wiatru. Przed nami wyjątkowa atrakcja – przejażdżka odkrytymi samochodami terenowymi po wydmach z krótkim postojem w miejscu z panoramą na dwa jeziora.

Nieopodal Silver Lake znajduje się Little Sable Point Lighthouse i będzie to kolejny punkt na naszej trasie w drodze powrotnej do Chicago, gdzie planujemy krótki postój. Będzie czas na odpoczynek i spacer po plaży, a dla chętnych wejście na wybudowaną w 1874 roku latarnię, z której roztacza się piękny widok na jezioro. Dla niego warto pokonać 130 stopni wiodących na górę.
Little Sable Point Lighthouse

W drodze powrotnej do Chicago zatrzymamy się w ciekwych widokowo miejscach, również po to, aby pożegnać dzień wraz zachodzącym słońcem.

Powrót do Chicago planujemy w godzinach wieczornych.

 

Zobacz również:

Sekrety Karoliny Północnej i Południowej

Iowa – Minnesota – Wisconsin

Missouri i Arkansas – w Sercu Gór Ozark

 

Cała oferta Klubu Golden Age Travel dostępna tutaj.

Wschodnie Wybrzeże Jeziora Michigan i Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).